Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było najprawdopodobniej przyczyną poniedziałkowego wypadku tira, który wydarzył się przed godziną 6 na ,,siódemce" w Kroczewie.

Jadący w kierunku Gdańska volvo z naczepą 25-latek z Lublina stracił panowanie nad pojazdem i uderzył prawą stroną kabiny w słup systemu viaTOLL (elektroniczny system poboru opłat), zatrzymując się w rowie.

Obrażeń ciała doznała 23-letnia pasażerka samochodu ciężarowego, którą z podejrzeniem złamania ręki przewieziono do szpitala. (RED/foto: PN)


Przypominamy kierowcom, że to ostatni dzwonek by wymienić opony z letnich na zimowe. Jak widać pogoda jest bardzo zmienna, spadł pierwszy śnieg, co na pewno niejednego kierowcę zaskoczyło. Warto wolniej i ostrożniej jeździć, gdyż droga hamowania pojazdów na śliskiej nawierzchni wydłuża się. Nie trudno teraz o wpadniecie w poślizg i kolizję. Należy przygotować pojazd przed zimą i poza zmianą opon pamiętać również np. o wymianie płynu do spryskiwaczy. Pamiętajmy również, by wszelkie manewry na drodze sygnalizować odpowiednio wcześniej i wcześniej rozpoczynać hamowanie - przestrzega mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku.

Komentarze  

#1 +4 ultras
25 LETNI, BARDZO DOŚWIADCZONY SZOFER TIR-a.
2017-11-20 09:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +2 świerzy asfalt
23letnia pasażerka świadomie rozpraszała 25kierowce cieżarówki
2017-11-20 14:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 Zenek
Heh dziecko myślało że przyszpanuje a tu kłopociki;-)
2017-11-20 15:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +1 roma
TO JEST WŁAŚNIE TO CO DZIELI POLAKÓW JAKO NARÓD - CIESZYMY SIĘ JAK KTOŚ CIERPI , POSTAW SIĘ JEDEN Z DRUGIM W TAKIEJ ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI.
2017-11-20 18:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować