Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1552 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wzmożone działania policyjne, związane ze Świętem Zmarłych i akcją ,,Znicz 2017", prowadzone były na drogach powiatu płońskiego również w miniony weekend. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do 11 kolizji drogowych i jednego wypadku - potrącenia pieszego, dziecka.

Wypadek miał miejsce w piątek, 3 listopada w Nowym Mieście. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 10-letni chłopiec został potrącony przez jadącego ul. Ciechanowską nissana, gdy przebiegał przez jezdnię w okolicy cmentarza.

W wyniku zderzenia pieszy przewrócił się na jezdnię. Z ogólnymi potłuczeniami ciała dziecko przewieziono do szpitala. Nissanem kierowała 18-letnia mieszkanka gm. Świercze. Kobieta była trzeźwa. (RED)


Zgodnie z kodeksem drogowym, już 7-letnie dziecko jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i może samodzielnie poruszać się po drogach. Jednak często dzieci nie są właściwie do tego przygotowane. W czasie samodzielnej wędrówki do szkoły czy powrotu do domu dzieci spotykają się z nowymi, dotychczas nieznanymi sytuacjami. Brak doświadczenia i odpowiednich informacji, powoduje, ze mały człowiek często nie wie jak się zachować, nie potrafi właściwie ocenić sytuacji ani jej skutków. Przypominamy rodzicom, by jak najczęściej rozmawiali ze swoimi dziećmi o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Warto uczyć nasze pociechy prawidłowych zachowań w ruchu drogowym, podczas jazdy na rowerze czy przechodzeniu przez jezdnię. Dawajmy im też dobry przykład sami przestrzegając przepisów ruchu drogowego.

(za info KPP w Płońsku)

Może Cię także zainteresować