Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

162 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kilkudziesięciu policjantów minionej nocy poszukiwało zaginionej 8-latki z Raciąża. Na szczęście dziewczynka cała i zdrowa odnalazła się u znajomych. Matka dziecka oraz wujek byli tak pijani, że nie pamiętali gdzie jest dziecko. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Minionej nocy, około godz. 22:30 do komisariatu policji w Raciążu przyszła 65-letnia kobieta, zgłaszając zaginięcie swojej 8-letniej wnuczki. Z jej relacji wynikało, iż kiedy wróciła wieczorem z pracy do domu, dziecka nie było, a matka dziewczynki, która była pijana, nie wiedziała gdzie się znajduje jej córka.

- Zgłaszająca początkowo sama szukała wnuczki, jednak bezskutecznie. Dlatego zwróciła się o pomoc do raciąskich policjantów. Rozpytywana przez funkcjonariuszy 28-letnia matka zaginionej dziewczynki, która miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, wiedziała jedynie tyle, że po godz. 16:30 dziecko wyszło z domu z wujkiem – kuzynem. Po dotarciu do 41-letniego „wujka” zaginionej policjanci ustalili, że mężczyzna wypił tego dnia sporo alkoholu - w chwili rozpytania miał 3,3 promila w organizmie - i pamięta tylko tyle, że był w domu swojej siostrzenicy - podaje szczegóły tego bulwersującego zdarzenia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

W związku z zaginięciem 8-latki, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, ogłoszony został alarm dla płońskich policjantów. W akcję włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Policjanci szukali dziewczynki na terenie całego Raciąża i okolic, dokładnie sprawdzając wszystkie wskazywane przez babcię i matkę dziecka adresy zamieszkania rodziny i znajomych. Około godz. 2:50 policjanci odnaleźli 8-latkę, która przebywała u znajomych. Jak się okazało, zaprowadził ją tam wujek, twierdząc, że odbierze wieczorem, o czym najwidoczniej zapomniał - dodaje oficer prasowy miejscowej komendy policji.

Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich w Płońsku. Przed sądem matka 8-latki odpowie za niewłaściwie sprawowaną opieką nad dzieckiem. (RED)

Komentarze  

#1 +33 Lary
Dajcie im 1000+ to może sami się zgubią
2017-09-18 13:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować