Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

632 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kilkudziesięciu policjantów minionej nocy poszukiwało zaginionej 8-latki z Raciąża. Na szczęście dziewczynka cała i zdrowa odnalazła się u znajomych. Matka dziecka oraz wujek byli tak pijani, że nie pamiętali gdzie jest dziecko. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Minionej nocy, około godz. 22:30 do komisariatu policji w Raciążu przyszła 65-letnia kobieta, zgłaszając zaginięcie swojej 8-letniej wnuczki. Z jej relacji wynikało, iż kiedy wróciła wieczorem z pracy do domu, dziecka nie było, a matka dziewczynki, która była pijana, nie wiedziała gdzie się znajduje jej córka.

- Zgłaszająca początkowo sama szukała wnuczki, jednak bezskutecznie. Dlatego zwróciła się o pomoc do raciąskich policjantów. Rozpytywana przez funkcjonariuszy 28-letnia matka zaginionej dziewczynki, która miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, wiedziała jedynie tyle, że po godz. 16:30 dziecko wyszło z domu z wujkiem – kuzynem. Po dotarciu do 41-letniego „wujka” zaginionej policjanci ustalili, że mężczyzna wypił tego dnia sporo alkoholu - w chwili rozpytania miał 3,3 promila w organizmie - i pamięta tylko tyle, że był w domu swojej siostrzenicy - podaje szczegóły tego bulwersującego zdarzenia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

W związku z zaginięciem 8-latki, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, ogłoszony został alarm dla płońskich policjantów. W akcję włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Policjanci szukali dziewczynki na terenie całego Raciąża i okolic, dokładnie sprawdzając wszystkie wskazywane przez babcię i matkę dziecka adresy zamieszkania rodziny i znajomych. Około godz. 2:50 policjanci odnaleźli 8-latkę, która przebywała u znajomych. Jak się okazało, zaprowadził ją tam wujek, twierdząc, że odbierze wieczorem, o czym najwidoczniej zapomniał - dodaje oficer prasowy miejscowej komendy policji.

Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich w Płońsku. Przed sądem matka 8-latki odpowie za niewłaściwie sprawowaną opieką nad dzieckiem. (RED)

Komentarze  

#1 +33 Lary
Dajcie im 1000+ to może sami się zgubią
2017-09-18 13:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować