Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kilkudziesięciu policjantów minionej nocy poszukiwało zaginionej 8-latki z Raciąża. Na szczęście dziewczynka cała i zdrowa odnalazła się u znajomych. Matka dziecka oraz wujek byli tak pijani, że nie pamiętali gdzie jest dziecko. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Minionej nocy, około godz. 22:30 do komisariatu policji w Raciążu przyszła 65-letnia kobieta, zgłaszając zaginięcie swojej 8-letniej wnuczki. Z jej relacji wynikało, iż kiedy wróciła wieczorem z pracy do domu, dziecka nie było, a matka dziewczynki, która była pijana, nie wiedziała gdzie się znajduje jej córka.

- Zgłaszająca początkowo sama szukała wnuczki, jednak bezskutecznie. Dlatego zwróciła się o pomoc do raciąskich policjantów. Rozpytywana przez funkcjonariuszy 28-letnia matka zaginionej dziewczynki, która miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, wiedziała jedynie tyle, że po godz. 16:30 dziecko wyszło z domu z wujkiem – kuzynem. Po dotarciu do 41-letniego „wujka” zaginionej policjanci ustalili, że mężczyzna wypił tego dnia sporo alkoholu - w chwili rozpytania miał 3,3 promila w organizmie - i pamięta tylko tyle, że był w domu swojej siostrzenicy - podaje szczegóły tego bulwersującego zdarzenia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

W związku z zaginięciem 8-latki, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, ogłoszony został alarm dla płońskich policjantów. W akcję włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Policjanci szukali dziewczynki na terenie całego Raciąża i okolic, dokładnie sprawdzając wszystkie wskazywane przez babcię i matkę dziecka adresy zamieszkania rodziny i znajomych. Około godz. 2:50 policjanci odnaleźli 8-latkę, która przebywała u znajomych. Jak się okazało, zaprowadził ją tam wujek, twierdząc, że odbierze wieczorem, o czym najwidoczniej zapomniał - dodaje oficer prasowy miejscowej komendy policji.

Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich w Płońsku. Przed sądem matka 8-latki odpowie za niewłaściwie sprawowaną opieką nad dzieckiem. (RED)

Komentarze  

#1 +33 Lary
Dajcie im 1000+ to może sami się zgubią
2017-09-18 13:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować