poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

324 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek odbędzie się pogrzeb 19-letniego ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku, który popełnił samobójstwo w nocy z soboty na niedzielę, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Chłopak pochodził z gminy Załuski.

- 19-latek powiesił się w garażu. Znalazł go ojciec, który chciał zgasić tam światło - informuje Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

- Nikt ani namową, ani groźbą nie przyczynił się do tej tragedii. Wszystko wskazuje na to, że chłopak był w ciężkim stanie psychicznym. Miał już wcześniej nieudane próby samobójcze - dodaje prokurator Ambroziak.

W to lato lawinowo wzrosła liczba samobójstw mieszkańców powiatu płońskiego. Policjanci z KPP w Płońsku nie przypominają sobie tak czarnej serii samobójczych zdarzeń.  (RED)

Może Cię także zainteresować