piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wczoraj około godz. 16:15 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Wycinki (gm. Sochocin) zderzyły się trzy samochody. Ranni zostali dwaj kierowcy. Utrudnienia w ruchu na krajówce trwały ponad dwie godziny.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 24-latek z gm. Sochocin, kierujący dostawczym peugeotem, jadąc w kierunku Płońska uderzył w tył poprzedzającej go skody.

Kierujący skodą 35-letni płońszczanin, oczekiwał na skrzyżowaniu (droga do Drożdżyna) na możliwość skrętu w lewo. Po uderzeniu od tyłu, pojazd przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, przez co zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. Renault kierował 48-latek gm. Sochocin.

W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafili kierowcy peugeota i skody. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 24-latkowi z peugeota prawo jazdy.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci i strażacy. Przez ponad dwie godziny ruch na krajowej 50-tce w Wycinkach odbywał się wahadłowo. (RED)

Komentarze  

#1 -1 Czarek
Ten wasz 24 latek z peugeota ma ponad 40lat... Trochę coś pokręciliście
2017-08-08 10:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +1 Redakcja
To nie ,,nasz" 24-latek, taki wiek kierowcy podaje policja...
2017-08-08 12:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować