niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

332 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę po godz. 16 patrol drogówki wysłano w okolice Nacpolska. Policjanci ustalili, że 58-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, jadąc fiatem krajową 50-tką, w pewnym momencie uderzył w barierę ochronną odgradzającą jezdnię od chodnika. W tym czasie na chodniku znajdowali się piesi.

- Na szczęście bariera spełniła swoją funkcję i pojazd nie wjechał na chodnik. Kierujący pojazdem mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów - podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Badanie na trzeźwość wykazało, że 58-latek miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności. Pobrano od niego również krew do badań.

Około godzinę później w Nowym Mieście policjanci interweniowali w związku z uderzeniem bmw w słup linii elektroenergetycznej i potrąceniem pieszego.

Jak się okazało, bmw kierował 17-latek z gm. Nowe Miasto. - Młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Auto wziął bez wiedzy jego właścicieli, gdyż chciał pouczyć się jazdy samochodem. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad pojazdem. BMW wjechało na chodnik i uderzyło w słup. Potrącony został również mężczyzna idący w tym czasie chodnikiem - relacjonuje oficer prasowy miejscowej policji. Z ustaleń wynika, że doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała. (RED)

Może Cię także zainteresować