Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

792 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę po godz. 16 patrol drogówki wysłano w okolice Nacpolska. Policjanci ustalili, że 58-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, jadąc fiatem krajową 50-tką, w pewnym momencie uderzył w barierę ochronną odgradzającą jezdnię od chodnika. W tym czasie na chodniku znajdowali się piesi.

- Na szczęście bariera spełniła swoją funkcję i pojazd nie wjechał na chodnik. Kierujący pojazdem mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów - podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Badanie na trzeźwość wykazało, że 58-latek miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności. Pobrano od niego również krew do badań.

Około godzinę później w Nowym Mieście policjanci interweniowali w związku z uderzeniem bmw w słup linii elektroenergetycznej i potrąceniem pieszego.

Jak się okazało, bmw kierował 17-latek z gm. Nowe Miasto. - Młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Auto wziął bez wiedzy jego właścicieli, gdyż chciał pouczyć się jazdy samochodem. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad pojazdem. BMW wjechało na chodnik i uderzyło w słup. Potrącony został również mężczyzna idący w tym czasie chodnikiem - relacjonuje oficer prasowy miejscowej policji. Z ustaleń wynika, że doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała. (RED)

Może Cię także zainteresować