PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W sobotę po godz. 16 patrol drogówki wysłano w okolice Nacpolska. Policjanci ustalili, że 58-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, jadąc fiatem krajową 50-tką, w pewnym momencie uderzył w barierę ochronną odgradzającą jezdnię od chodnika. W tym czasie na chodniku znajdowali się piesi.

- Na szczęście bariera spełniła swoją funkcję i pojazd nie wjechał na chodnik. Kierujący pojazdem mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów - podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Badanie na trzeźwość wykazało, że 58-latek miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności. Pobrano od niego również krew do badań.

Około godzinę później w Nowym Mieście policjanci interweniowali w związku z uderzeniem bmw w słup linii elektroenergetycznej i potrąceniem pieszego.

Jak się okazało, bmw kierował 17-latek z gm. Nowe Miasto. - Młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Auto wziął bez wiedzy jego właścicieli, gdyż chciał pouczyć się jazdy samochodem. Prawdopodobnie jadąc zbyt szybko stracił panowanie nad pojazdem. BMW wjechało na chodnik i uderzyło w słup. Potrącony został również mężczyzna idący w tym czasie chodnikiem - relacjonuje oficer prasowy miejscowej policji. Z ustaleń wynika, że doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała. (RED)

Może Cię także zainteresować