niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

332 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Burze, które wczorajszego wieczora przeszły nad powiatem płońskim i towarzyszący im silny wiatr, dały się we znaki szczególnie w gminie Płońsk, Naruszewo oraz Czerwińsk.

Miejscowi strażacy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usunięciem z zatarasowanych dróg powalonych drzew, konarów i gałęzi. Bijące pioruny nie oszczędziły również gminnych zabudowań. Z jednym z pożarów strażacy walczyli przez pięć godzin.

Fragmenty drzew leżały na drogach w Skarboszewie, Radzyminku oraz w Radzyminie, gdzie przy tamtejszej plebanii przewrócił się także słup energetyczny. Konary blokowały szosę również w okolicach Płońska, na krajowej ,,dziesiątce" oraz w pobliskich Kownatach.

W Beszynie w gminie Naruszewo w przyłącze energetyczne do budynku uderzył piorun. Spaleniu uległa instalacja wewnętrzna do licznika. Szybka reakcja właściciela działki i strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru. W Koliszewie (gm. Sochocin) natomiast od pioruna zapalił się transformator. Jednak największe problemy strażacy mieli z opanowaniem pożaru we wsi Zdziarka w gminie Czerwińsk nad Wisłą.

Doszło tam do pożaru murowanego budynku letniskowego, krytego blacho-dachówką. Dom należał do mieszkańca Warszawy, a działką opiekował się sąsiad. Piorun uderzył w przyłącze prądu, co w konsekwencji spowodowało zapalenie się drewna składowanego w garażu. - Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechał pierwszy zastęp strażaków, pożar był już znacznych rozmiarów. Akcja trwała pięć godzin, a dodatkowo był problem z dostępem do wody w tej okolicy. Trzeba było ją dowozić z samego Czerwińska - relacjonuje st. bryg. Dariusz Brzeziński z KPPSP w Płońsku.

Do pożaru zabudowań w miejscowości Zdziarka doszło około 21. Strażacy z ogniem walczyli do godzin nocnych (foto: KPPSP w Płońsku)

Strażacy spodziewali się większych zniszczeń w związku z poniedziałkowymi burzami. - Wbrew pozorom zapowiadało się bardzo nieprzyjemnie, ale na naszym terenie było względnie spokojnie - podsumowuje zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Płońsku.

We wtorek, od południa do godziny 23 możemy spodziewać się kolejnych gwałtownych burz z porywistym wiatrem i silnymi opadami deszczu. (DT)

Komentarze  

#1 -2 Janek
Chciałbym zauważyć że, w pozarzaże w wsi Zdziarka woda nie była dowożona z Czerwińska Nad Wisła, Tylko z Hydrantu położonego 500m od miejsca zdarzenia w strone DK. 62
Ponadto Napisano
Cytuje "Dom należał do mieszkańca Warszawy".
Nie należał tylko należy bo dom stoi i właściciel żyje.
2017-07-11 23:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 Jacek
Straż nie chciała brać wody ze stawu położonego blisko zdażenia i w pewnym momencie zabrakło im wody. Mogli uratować sporo więcej
2017-07-12 15:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 0 Michał
Staw był bliżej niż hydrant z komentarza wyżej?

Jeśli mówimy o stawie przy drodze Asfaltowej, To hydrant jest jednak bliżej niż staw
2017-07-12 21:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 0 Jacek
Panie Michale tylko że ten sąsiad chciał dać wodę zanim straż uruchomiła ten hydrant bo jeśli się nie mylę to był on nie aktywny
2017-07-12 21:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Michał
Witam, Do jednego nie było końcówki
A do tego o którym mowie ja przyjechali po około 20 minutach od skończenia zapasu wody
I działał odrazu
2017-07-12 22:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować