PŁOŃSK W SIECI NEWS
Długi weekend na powiatowych drogach : Od środy do niedzieli, do północy, na drogach powiatu płońskiego doszło do 18 kolizji. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie za to 6 nietrzeźwych kierowców. - Miniony długi czerwcowy weekend można ocenić jako bezpieczny, choć nadal wysoka jest liczba nietrzeźwych kierowców - mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W niedzielę w Goławinie policjanci w czasie kontroli drogowej dostawczego iveco zatrzymali prawo jazdy 59-letniemu kierowcy, mieszkańcowi gm. Czerwińsk. Pojazdem podróżowało 11 osób, podczas gdy w dowodzie rejestracyjnym figurują jedynie trzy miejsca. Nadprogramowi pasażerowie siedzieli na tzw. pace.

W miniony długi weekend kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. W sobotę w Żukowie (gm. Naruszewo) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli jadących z nadmierną prędkością: 27-latka z ford a następnie 50-letniego kierowcę mercedesa.

Młodszy z kierowców, mieszkaniec pow. ostrowskiego, przekroczył dopuszczalna prędkość o 64 km/h. Natomiast drugi z mężczyzn jechał o 54km/h za szybko. Również w sobotę, tyle że w Baboszewie policjanci ujawnili znaczne przekroczenie dopuszczalnych w terenie zabudowanym 50 km/h przez kierowcę mercedesa. 24-latek z Raciąża, nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego, jechał z prędkością 107 km/h.

Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi. Stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. (RED)

Może Cię także zainteresować