piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

1327 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W środę, późnym wieczorem policjanci z płońskiej drogówki zjawili się w miejscowości Koziminy Stare, gdzie doszło do zderzenia skutera z rowerem. Wyszła jazda na cyku.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skuterem 23-latek z gm. Płońsk, jadąc z pasażerką w kierunku trasy nr 50, w czasie wymijania dwóch rowerzystów zjechał na lewą stronę stronę jezdni. Skuter uderzył w rower, którym podróżował 41-letni mieszkaniec gm. Płońsk, a następnie przewrócił się.

23-latek oraz pasażerka skutera zostali przewiezieni do szpitala na badania. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia przez funkcjonariuszy, okazało się, że wszyscy trzej kierujący są nietrzeźwi. Kierowca skutera miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a rowerzysta, w którego uderzył, niewiele mniej - 1,8 promila. Drugi z cyklistów okazał się być nieco trzeźwiejszy - 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz kierowca skutera jak i rowerzyści odpowiedzą za jazdę na rauszu. Płońscy policjanci wyjaśniają również dokładne okoliczności zdarzenia.


W czwartek, 15 czerwca wieczorem, policjanci pełniący służbę w Nowym Naruszewie, zmierzyli prędkość audi, które szybko zbliżało się w ich stronę. Auto pędziło z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierującym okazał się być 62-latek z gm. Naruszewo, mający w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie zarówno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości jak i jazdę ,,na podwójnym gazie". (RED)

Może Cię także zainteresować