Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian Do końca roku pozostało 346 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1589 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W środę, późnym wieczorem policjanci z płońskiej drogówki zjawili się w miejscowości Koziminy Stare, gdzie doszło do zderzenia skutera z rowerem. Wyszła jazda na cyku.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skuterem 23-latek z gm. Płońsk, jadąc z pasażerką w kierunku trasy nr 50, w czasie wymijania dwóch rowerzystów zjechał na lewą stronę stronę jezdni. Skuter uderzył w rower, którym podróżował 41-letni mieszkaniec gm. Płońsk, a następnie przewrócił się.

23-latek oraz pasażerka skutera zostali przewiezieni do szpitala na badania. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia przez funkcjonariuszy, okazało się, że wszyscy trzej kierujący są nietrzeźwi. Kierowca skutera miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a rowerzysta, w którego uderzył, niewiele mniej - 1,8 promila. Drugi z cyklistów okazał się być nieco trzeźwiejszy - 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz kierowca skutera jak i rowerzyści odpowiedzą za jazdę na rauszu. Płońscy policjanci wyjaśniają również dokładne okoliczności zdarzenia.


W czwartek, 15 czerwca wieczorem, policjanci pełniący służbę w Nowym Naruszewie, zmierzyli prędkość audi, które szybko zbliżało się w ich stronę. Auto pędziło z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierującym okazał się być 62-latek z gm. Naruszewo, mający w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie zarówno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości jak i jazdę ,,na podwójnym gazie". (RED)

Może Cię także zainteresować