Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2108 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W środę, późnym wieczorem policjanci z płońskiej drogówki zjawili się w miejscowości Koziminy Stare, gdzie doszło do zderzenia skutera z rowerem. Wyszła jazda na cyku.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skuterem 23-latek z gm. Płońsk, jadąc z pasażerką w kierunku trasy nr 50, w czasie wymijania dwóch rowerzystów zjechał na lewą stronę stronę jezdni. Skuter uderzył w rower, którym podróżował 41-letni mieszkaniec gm. Płońsk, a następnie przewrócił się.

23-latek oraz pasażerka skutera zostali przewiezieni do szpitala na badania. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia przez funkcjonariuszy, okazało się, że wszyscy trzej kierujący są nietrzeźwi. Kierowca skutera miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a rowerzysta, w którego uderzył, niewiele mniej - 1,8 promila. Drugi z cyklistów okazał się być nieco trzeźwiejszy - 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz kierowca skutera jak i rowerzyści odpowiedzą za jazdę na rauszu. Płońscy policjanci wyjaśniają również dokładne okoliczności zdarzenia.


W czwartek, 15 czerwca wieczorem, policjanci pełniący służbę w Nowym Naruszewie, zmierzyli prędkość audi, które szybko zbliżało się w ich stronę. Auto pędziło z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierującym okazał się być 62-latek z gm. Naruszewo, mający w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie zarówno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości jak i jazdę ,,na podwójnym gazie". (RED)

Może Cię także zainteresować