Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2108 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Na Sygnale

Kilka dni temu do drzwi mieszkania 85-letniego płońszczanina zapukała kobieta, podająca się za pracownika administracji. Poinformowała starszego pana, że musi sprawdzić wodę i odpływ ścieków w jego mieszkaniu.

Nie podejrzewając niczego senior, wpuścił kobietę do domu. Razem weszli do kuchni i na jej polecenie 85-latek puszczał naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Trwało to dobre kilkanaście minut. Po tym czasie kobieta stwierdziła, że wszystko jest w porządku i opuściła mieszkanie seniora.

Jak dowiadujemy się, akcję ratunkową przy Kopernika zarządzono po zawiadomieniu, które wpłynęło bezpośrednio do komendy straży pożarnej. - Przyszła do nas kobieta, mówiąc, że od pewnego czasu nie ma kontaktu ze swoją mamą - przybliża szczegóły zdarzenia st. bryg. Dariusz Brzeziński. 

Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej. Przed blokiem pojawiła się niedługo potem również policja oraz załoga karetki pogotowia. 

Wczoraj po południu, tuż po godz. 16 patrol ruchu drogowego otrzymał informacje od dyżurnego płońskiej komendy, że na skrzyżowaniu ul. ks. Popiełuszki z Wyszogrodzką doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 39-letni mieszkaniec Płońska jadąc ulicą Popiełuszki zauważył opla, który wyjechał z parkingu mieszczącego się przy tej ulicy i slalomem dojechał do barierki umieszczonej na skrzyżowaniu, zagradzającej ulicę w związku z prowadzonym remontem drogi.

Może Cię także zainteresować