piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

1327 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Na Sygnale

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, to była już jedna, wielka pochodnia - mówią płońscy strażacy o widoku budynku, który zastali w poniedziałkowy wieczór w Jońcu.

Kompletnie spalił się tam domek letniskowy z całym wyposażeniem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty szacowane są na ok. 100 tys. zł.

W minioną sobotę po południu policjanci z patrolówki zawitali na ul. Zacisze w Płońsku, gdzie osobową toyotą miał jechać nietrzeźwy kierowca. Auto zatrzymano do kontroli. Za kierownicą siedział 62-letni płońszczanin.

Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol, a badanie stanu trzeźwości wskazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana przez 62-latka, natomiast kierowcy mundurowi zatrzymali dokument prawa jazdy.

W piątkowy wieczór w miejscowości Nowe Wrońska w gminie Załuski policjanci pełniący służbę w tym rejonie zauważyli ciągnik rolniczy ursus bez tablic rejestracyjnych.

Za kółkiem traktora siedział 33- letni mieszkaniec gm. Naruszewo. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie na trzeźwość potwierdziło, że mężczyzna ma wypite. Jego wynik to 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Może Cię także zainteresować