niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

322 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Na Sygnale

Intensywne opady deszczu, które w mijającym tygodniu dały się mocno we znaki w naszym kraju, zdaniem płońskiej straży pożarnej, nie wyrządziły wielu szkód w powiecie płońskim. - Na tak dużo deszczu to na naszym terenie było bardzo spokojnie - mówi redakcji PwS st. bryg. Dariusz Brzeziński z KPPSP w Płońsku.

Płońscy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z opadami deszczu i lokalnymi podtopieniami tylko dziesięć razy. Nie był to tylko Płońsk. Najwięcej interwencji odnotowano po nocy z niedzieli na poniedziałek. - Nie jest tak, jak słychać, że posesje stały w wodzie. Nic z tych rzeczy. Na szczęście do zalanych piwnic i podmytych posesji wyjeżdżaliśmy sporadycznie - dodaje zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Płońsku. 

Minionej nocy strażacy interweniowali przy ulicy Sportowej w Płońsku, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych paliło się poddasze. Na szczęście domownikom nic się nie stało.

Jak dowiedzieliśmy się, właściciel domu po godzinie drugiej wstał do łazienki. Zorientował się, że na górze dzieje się coś niepokojącego. Szybko obudził rodzinę i wyprowadził ją na zewnątrz. Zaraz też zaalarmował straż pożarną.

Raciąż, ulica 11 Listopada. Dochodzi siódma. Skuter uderza w busa. Kierowca jednośladu trafia do szpitala.

Ze wstępnych, policyjnych ustaleń wynika, że 46-letni mieszkaniec gm. Raciąż jadąc skuterem od strony Koziebród w kierunku Raciąża, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z vw transporterem.

Może Cię także zainteresować