Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

706 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Na Sygnale

Gromkie brawa za czujność i szybką reakcję należą się naszym ratownikom medycznym z karetki pogotowia, którzy na ruchliwej ,,siódemce" zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wyeliminowany przez nich z ruchu 55-latek kierował dostawczym autem mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

Wczoraj tuż po godz. 13 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 7-ką od Warszawy w kierunku Płońska prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca.

Konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego 2017 roku został rozstrzygnięty. Największą liczbę głosów otrzymał dzielnicowy z Posterunku Policji w Nowym Mieście - mł. asp. Krzysztof Łęgowski.

Przez cały styczeń mieszkańcy powiatu płońskiego mogli głosować na swoich dzielnicowych. Wystarczyło wypełnić ankietę do głosowania, która dostępna była na stronach internetowych KPP w Płońsku, w budynku płońskiej Komendy, w Posterunkach Policji, Komisariacie Policji w Raciążu oraz urzędach miast i gmin. Wypełniona trzeba było wrzucić do skrzynki umieszczonej w w/w placówkach.

Prokuratura Okręgowa w Płocku w połowie lutego skierowała do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia w sprawie 39-letniego Mariusza D., pseudonim Lipek, podejrzewanego o zastrzelenie w centrum Płońska 33-letniego Dariusza T.

- Mariusz D. oskarżony jest o to, że działając z udziałem bezpośrednim przy użyciu broni dokonał zabójstwa innego mężczyzny. Z przeprowadzonych badań balistycznych wynika, że była to broń samodziałowa. Dodatkowo oskarżony nie miał pozwolenia na tę broń. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności  – mówi prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Może Cię także zainteresować