Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2018 Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena Do końca roku pozostało 250 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

619 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Monika Wasiak - rękodzielniczka z klubu robótek ręcznych „BabyRobią”, na co dzień instruktor zajęć w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu - potrafi stworzyć prawdziwe cuda za pomocą papierowej wikliny i krepiny. Największe zainteresowanie wzbudziła wykonana przez nią Pani Zając, którą można oglądać na wystawie wielkanocnej w raciąskiej bibliotece.

Swoją przygodę z rękodziełem Monika zaczęła wiele lat temu, kiedy jej syn był jeszcze w gimnazjum. - Pomogłam synowi zrobić pracę na zajęcia. Spodobało mi się to i zaczęłam próbować coś stworzyć sama, najpierw podpatrując w internecie prace innych – wspomina. - Zrobiłam wózek z papierowej wikliny i była to pierwsza praca, którą pamiętam. Byłam z niej bardzo dumna. A później, gdy nabrałam już wprawy zaczęłam łączyć różne techniki i materiały.

Setka prac, inspiracje, praca twórcza

Monika Wasiak stworzyła niezliczoną ilość prac. Najczęściej wyplata z papierowej wikliny, krepiny, czy bibuły. Stworzyła m.in. kosze z wikliny i krepiny, zające wielkanocne, wózeczki, osłonki na butelki, ozdoby świąteczne, imieninowe, weselne i wiele, wiele innych.

Inspiracji szuka niemal wszędzie. – Przeglądam internet, podpatruję na blogach, oglądam filmiki instruktażowe, czytam. Mam mnóstwo pomysłów, tylko czasu mało – opowiada. - Podczas wyplatania, na które poświęcam kilka godzin dziennie, najczęściej po pracy, relaksuję się i odpoczywam.

Każda wykonana przez Monikę Wasiak praca jest starannie wykonana, dopracowana w najdrobniejszym szczególe. – Na początku tworzę poszczególne elementy z papieru (rurki), z których wyplatam swoje prace, a gotowy przedmiot maluję farbą w spreju. Gdy wyschnie ozdabiam, dołączam elementy z krepiny, wstążki lub koronki. Lubię łączyć materiały - dodaje.

Największym atutem rękodzieła Moniki jest pomysłowość, kreatywność, kolorystyka i samo wykonanie. Żeby wykonać tak piękne prace trzeba nie tylko włożyć w to dużo wysiłku, ale mieć przede wszystkim talent. Rękodzielniczka uważa, że przy odrobinie chęci każdy mógłby spróbować swoich sił w tym kierunku. – To prawda, że rękodzieło wymaga dużo cierpliwości i wytrwałości. Nie należy się jednak przejmować, kiedy na początku coś nam nie wychodzi. Z czasem nabiera się wprawy – radzi, tym którzy chcieli by nauczyć się wyplatać z papierowej wikliny.

Plany na przyszłość

Rękodzieło Moniki można oglądać na lokalnych jarmarkach i kiermaszach. Razem z klubem robótek ręcznych „BabyRobią” planuje wziąć udział w kolejnych wystawach połączonych z warsztatami. W przyszłości chciałaby zdobywać nowe umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. - Na pewno nie zrezygnuję z rękodzieła, to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim pasja. Sprawia mi przyjemność i daje dużo satysfakcji – dodaje na koniec.

Przy okazji, chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej do naszej biblioteki na wystawę rękodzieła. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z zającem wielkanocnym wykonanym przez Panią Monikę. Serdecznie zapraszamy!

Marianna Góralska


Darmowe warsztaty rękodzielnicze

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia z rękodzieła prowadzone przez Monikę Wasiak w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu. Warsztaty odbywają się: dla dzieci – we wtorki o godz. 14.00 i w środy o godz. 15.00 oraz dla seniorów we wtorki o godz. 15.00
Chcesz robić cudeńka z wikliny? A może wazoniki czy piękne obrazki na talerzykach? Nic trudnego przyjdź na zajęcia z rękodzieła. Zapraszamy dzieci, młodzież dorosłych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. A warsztaty prowadzone przez Monikę zawsze są ciekawe. Różnorodność technik i form każdemu przypadnie do gustu.
Gwarantujemy miesiąc bezpłatnych zajęć, świetną zabawę i ręcznie robione cudeńka! Zapraszamy. Więcej informacji w sekretariacie MCKSiR oraz pod numerem tel.: 23 679 10 78. (MCKSiR w Raciążu)

Może Cię także zainteresować