Dzisiaj jest: 25 Marca 2018 Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz Do końca roku pozostało 282 dni.
sobota 24 marca

Wierni z krzyżem na ramionach. Tłumy na ulicach [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

W piątek setki płońszczan, w podniosłej atmosferze zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, uczestniczyło w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Na poszczególnych stacjach Męki Pańskiej odczytywano rozważania wielkopostny, a wielki drewniany krzyż na swych ramionach nieśli m.in.: ministranci, służby mundurowe, matki, ojcowie, dziadkowie, młodzież, przedstawiciele parafialnych wspólnot, nauczyciele, osoby chore oraz te, które w ostatnim czasie straciły kogoś bliskiego, jak i…

493 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

Niech świąteczna atmosfera trwa w nas jak najdłużej. Właśnie po to tu się spotkaliśmy – życzyła widowni i wykonawcom I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…” Bożena Dzitowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

Konkurs, który gościł w sali teatralnej parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku dedykowany był uczniom klas I-VII podstawówek. W artystycznym przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczestników z sześciu płońskich szkół, w tym dziewięciu solistów i pięć zespołów.

Występy uświetnił pokaz artystyczny uczniów klasy VIIe SP nr 2 przygotowany pod kierunkiem ks. Radosława Dąbrowskiego. - Śpiew kolęd to bardzo ważne zadanie. Dlaczego? Jezusa i jego ewangelię można głosić w różny sposób – ksiądz robi to na kazaniu i podczas katechezy. Gwiazda betlejemska robiła to poprzez niezwykły blask, a kolędnicy robią to poprzez wspaniały śpiew – zwracał się do młodych artystów wikariusz parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się od wykonania kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem" przez dzieci z chóru szkolnego SP nr 2 w Płońsku

Jury w składzie: Marzena Kunicka, dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, Anna Koźniewska, nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku oraz Mariusz Wrzesiński, dyrektor tejże szkoły, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii oceniając wykonawców pod kątem wyboru odpowiedniej kolędy, czy pastorałki, czystości i poprawności wykonania, poczucia rytmu, interpretacji, czy wreszcie ogólnego wrażenia artystycznego.

Uczestnicy konkursu najchętniej wybierali takie utwory jak: ,,Dzisiaj w Betlejem”, czy ,,Bosy pastuszek”. Nie zabrakło wykonania ,,Gore gwiazda”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Mario, czy ty wiesz”, ,,Przytul nas do siebie”, ,,Cicho, cicho pastuszkowie” i ,,Oj maluśki, maluśki”. Każdy za swój występ otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom od głównego organizatora, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

W kategorii „ Solista klas I-III” zwyciężyła Agnieszka Rączkowska z SP nr 2 w Płońsku. Drugi był Jakub Mosiądz z ,,trójki” oraz Emilia Krajewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Żywioły”. Trzecie miejsce przypadło Janowi Krupińskiemu z SP nr 4 im. Jana Pawła II.

W kategorii „Zespół klas I-III” wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza i grupa w składzie” Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Amelia Grabowska, Antoni Grąbczewski, Kalina Kopeć, Julia Ruszkowska, Gabriela Kowalczyk oraz Michalina Gołaszewska. Drugie miejsce zdobyły „Gwiazdeczki z SP nr 3”w składzie: Szymon Drążkiewicz, Mateusz Dryńkowski, Klaudiusz Jeziak, Katarzyna Dryńkowska, Amelia Sochocka i Wiktoria Dzięgielewska, a trzecie ,czwórka”: Zofia Klimkiewicz i Jeremiasz Sielczak.

Z kolei w kategorii ,,Solista klas IV-VII po palmę pierwszeństwa sięgnęły ex aequo Maria Domańska z SP nr 2 oraz Maja Fronczak z ,,Żywiołów”. Druga była Aleksandra Rafalak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

A w grupie ,,Zespół klas IV-VII”, zdaniem jury, na najwyższe noty zasłużyły dziewczęta z ,,dwójki”: Alicja Bronowska i Alicja Jabłońska. Drugie miejsce przyznano zespołowi Ten top w składzie: Maria Miączyńska, Izabela Kuskowska, Patrycja Mendelewska, Julia Cichocka, Maja Kubińska, Agata Drwęcka, Zuzanna Sękulska i Dominika Szczęsna. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Magda
Szkoda, że fotograf wyszedł w połowie i nawet nie ma zdjęć zespołów:(
2018-01-13 16:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować