Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Niech świąteczna atmosfera trwa w nas jak najdłużej. Właśnie po to tu się spotkaliśmy – życzyła widowni i wykonawcom I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…” Bożena Dzitowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

Konkurs, który gościł w sali teatralnej parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku dedykowany był uczniom klas I-VII podstawówek. W artystycznym przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczestników z sześciu płońskich szkół, w tym dziewięciu solistów i pięć zespołów.

Występy uświetnił pokaz artystyczny uczniów klasy VIIe SP nr 2 przygotowany pod kierunkiem ks. Radosława Dąbrowskiego. - Śpiew kolęd to bardzo ważne zadanie. Dlaczego? Jezusa i jego ewangelię można głosić w różny sposób – ksiądz robi to na kazaniu i podczas katechezy. Gwiazda betlejemska robiła to poprzez niezwykły blask, a kolędnicy robią to poprzez wspaniały śpiew – zwracał się do młodych artystów wikariusz parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się od wykonania kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem" przez dzieci z chóru szkolnego SP nr 2 w Płońsku

Jury w składzie: Marzena Kunicka, dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, Anna Koźniewska, nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku oraz Mariusz Wrzesiński, dyrektor tejże szkoły, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii oceniając wykonawców pod kątem wyboru odpowiedniej kolędy, czy pastorałki, czystości i poprawności wykonania, poczucia rytmu, interpretacji, czy wreszcie ogólnego wrażenia artystycznego.

Uczestnicy konkursu najchętniej wybierali takie utwory jak: ,,Dzisiaj w Betlejem”, czy ,,Bosy pastuszek”. Nie zabrakło wykonania ,,Gore gwiazda”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Mario, czy ty wiesz”, ,,Przytul nas do siebie”, ,,Cicho, cicho pastuszkowie” i ,,Oj maluśki, maluśki”. Każdy za swój występ otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom od głównego organizatora, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

W kategorii „ Solista klas I-III” zwyciężyła Agnieszka Rączkowska z SP nr 2 w Płońsku. Drugi był Jakub Mosiądz z ,,trójki” oraz Emilia Krajewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Żywioły”. Trzecie miejsce przypadło Janowi Krupińskiemu z SP nr 4 im. Jana Pawła II.

W kategorii „Zespół klas I-III” wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza i grupa w składzie” Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Amelia Grabowska, Antoni Grąbczewski, Kalina Kopeć, Julia Ruszkowska, Gabriela Kowalczyk oraz Michalina Gołaszewska. Drugie miejsce zdobyły „Gwiazdeczki z SP nr 3”w składzie: Szymon Drążkiewicz, Mateusz Dryńkowski, Klaudiusz Jeziak, Katarzyna Dryńkowska, Amelia Sochocka i Wiktoria Dzięgielewska, a trzecie ,czwórka”: Zofia Klimkiewicz i Jeremiasz Sielczak.

Z kolei w kategorii ,,Solista klas IV-VII po palmę pierwszeństwa sięgnęły ex aequo Maria Domańska z SP nr 2 oraz Maja Fronczak z ,,Żywiołów”. Druga była Aleksandra Rafalak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

A w grupie ,,Zespół klas IV-VII”, zdaniem jury, na najwyższe noty zasłużyły dziewczęta z ,,dwójki”: Alicja Bronowska i Alicja Jabłońska. Drugie miejsce przyznano zespołowi Ten top w składzie: Maria Miączyńska, Izabela Kuskowska, Patrycja Mendelewska, Julia Cichocka, Maja Kubińska, Agata Drwęcka, Zuzanna Sękulska i Dominika Szczęsna. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Magda
Szkoda, że fotograf wyszedł w połowie i nawet nie ma zdjęć zespołów:(
2018-01-13 16:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować