Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1513 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona charytatywnej akcji, podczas której wolontariusze zbierają datki na cel związany z ochroną zdrowia. W najbliższym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagramy ,,dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Zobaczcie przede wszystkim, co będzie działo się w samym Płońsku podczas niedzielnej imprezy.

Orkiestrowe serca zagrają już od godzin porannych. Od godz. 8 do 14 na ulicach Płońska oraz Baboszewa i Załusk datki do puszek WOŚP będzie zbierało około 100 wolontariuszy. 

W tym roku kwestować będą wolontariusze Młodzieżowej Grupy Zadaniowej Iskierki, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Zbiórkę pieniężną na swoim terenie, jak co roku przeprowadzą także: Szkoła Podstawowa w Baboszewie, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działającą przy OSP Nowe Sarnowo oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Załuskach.

Na scenie kina ,,Kalejdoskop" od godziny 16 do 21 na płońszczan czekać będą rozmaite pokazy, koncerty, występy taneczne oraz przede wszystkim licytacje, z których dochód zasili konto WOŚP. Gośćmi specjalnymi, którzy poprowadzą tę część imprezy, będą: Cezary Trybański, pierwszy Polak w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA oraz Mirosław Zbrojewicz, polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.

Dodajmy również, że w akcję zaangażował się Mariusz Czerkawski, który przekazał na licytację kilka podpisanych przez siebie gadżetów (bluzę hokejową, dwie książki oraz jego zdjęcie z czasów gry w NHL, kiedy to bronił barw New York Islanders). Jego podpisana bluza w 2001 roku została wylicytowana aż za 4,050 dolarów. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić mieszkańców Płońska do uczestniczenia w tym wydarzeniu, które przypomnijmy, że startuje w sali kina o godzinie 16.

Także o 16 rusza finał WOŚP w Raciążu, który zostanie zorganizowany w sali widowiskowej MCKSiR. Tam również nie zabraknie licytacji, a na scenie wystąpi m.in. zespół The Brothers. (RED) 

Komentarze  

#1 -4 topli
owsiany znowu wysyła armię dzieci na żebry.
2018-01-10 09:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +3 Adam
Daj Panie Boże żebyś Ty człowieku nie musiał żebrać u WOŚP o pomoc.
2018-01-14 14:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować