Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1508 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

We wtorek, w wieku 45 lat zmarł płońszczanin Artur Kuciński, człowiek, który przez wiele lat zawodowo związany był z instytucją kultury w naszym mieście.

Śp. Artur Kuciński był wieloletnim pracownikiem Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Był przede wszystkim założycielem, kierownikiem i choreografem Ludowego Zespołu Artystycznego Płońsk, który powstał pod koniec lat 90-tych.

Popularyzował i promował polski taniec narodowy oraz ludowy w Polsce i zagranicą. LZA pod jego wodzą był laureatem wielu festiwali folklorystycznych o zasięgu lokalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uroki polskiego folkloru w wykonaniu naszej grupy mogła podziwiać publiczność w wielu krajach Europy. Zespół wielokrotnie brał udział w pamiętnej Kupalnocce, a Artur Kuciński, chociażby na jubileuszu 20-lecia spotkań folklorystycznych, odbierał w imieniu swojej grupy gratulacje i podziękowania za wspaniałe dokonania płońskiego LZA. Artur, spoczywaj w pokoju... (DT)

Komentarze  

#1 +29 jas
Szkoda tylko, że nikt z władz miasta nie potrafił tego człowieka docenić. A tak na marginesie: gdzie są stroje ludowe po Poświętniakach ? Dlaczego nie ma Kupalnocki - wizytówki Płońska na cały świat ? Dlaczego komuś zależało, żeby to wszystko zabić ????
2017-12-18 09:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +19 OBI
Dlaczego Go tak miasto potraktowało.????
2017-12-18 12:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +31 Odpowiedź dla OBI
Pan Artur nie pasował do kliki i powiązań panujących w Płońsku. Jego poglądy prawicowe i działania w obronie życia poczętego, były głównym powodem jego zwolnienia z pracy. Pamiętamy z artykułów w prasie, że Sąd Pracy potwierdził, że jego zwolnienie było bezpodstawne. Burmistrz, który jak mówił chociażby na wręczaniu nagród z okazji 10-lecia istnienia Zespołu był dumny z dorobku LZA Płońsk, nic nie zrobił w obronie Pana Artura, wybitnego założyciela, kierownika i choreografa Zespołu.
Dlaczego nic nie zrobił? Większość mieszkańców Płońska zna odpowiedź.
Szkoda, że władze miasta nie potrafiły wykorzystać jego wybitnych zdolności.
Jego śmierć jest wielką stratą dla kultury. W Polsce jest wiele zespołów ludowych, ale nigdy nie osiągną tak wysokiego poziomu artystycznego. Artyzm i pasję w człowieku może docenić tylko osoba wrażliwa, a nie polityk i karierowicz, myślący o własnym ryju przy korycie.
Cześć jego pamięci!
2017-12-18 13:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +18 Lza
Ciekawe czy postępowa i pseudo nowoczesna dyrekcja pofatyguje się na pogrzeb. A swoją drogą gdzie jest kupalnocka, gdzie imprezy plenerowe, festyny, gdzie LZA?
2017-12-19 00:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +27 Magdalena
Wspanialy czlowiek z wysoką kulturą i poczuciem humoru. Promotor i koordynator min płońskich inicjatyw kultrowych.Zaszczuty przez plonskie wladze za swoje prawicowe poglądy.Doprowadzony do ostatecznosci....
Artur wiele lat bylam Twoją uczennicą choć uparta i pyskata Ty zawsze potrafiles"poskromnic złośnice "Byles częścią moich najpiekniejszych wspomnień jako czlowiek,nauczyciel ,kumpel.Gdybym nogla zamienic z Tobą choć jeszcze jedno zdanie powiedziałabym DZIĘKUJĘ .Jestem dumna ze mogłam Cię poznać.
Zegnaj i spoczywaj w spokoju.Wygrałeś tę nierówną walkę mimo wszystko.
Magda
2017-12-19 14:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +6 Pytanie
Czy Ela była na pogrzebie ?
2018-01-12 18:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować