Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w sali kina Kalejdoskop odbył się finałowy koncert I Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej 2017. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Szkołę Podstawową nr 2 w Płońsku i zyskało sobie dużą popularność wśród placówek oświatowych naszego powiatu.

Gości i laureatów przeglądu witała Bożena Dzitowska, dyrektor SP nr 2. - Pieśń patriotyczna towarzyszyła nam Polakom przez dzieje i zapisywała te najgłębsze emocje – mówiła.

Przypomnijmy, że w październikowym przeglądzie wzięło udział 88 uczestników, w tym 20 solistów i 10 zespołów. Jury wybrało najlepszych, którym dane było zaprezentować się na dużej scenie raz jeszcze właśnie dzisiaj. - Jak mówił św. Jan Bosko, muzyki dzieci słucha się sercem, a nie uszami. Sztuka w wykonaniu dzieci to jest to, co najpiękniejsze – dodawała Bożena Dzitowska.

Honorowy patronat nad tą artystyczną imprezą objął burmistrz Płońska. Andrzej Pietrasik doceniał wysoką frekwencję oraz chwalił organizatorów za to, że pamiętają, aby wychowywać młode pokolenie w duchu patriotycznych wartości.

Po scenicznych występach solistów i zespołów, laureaci otrzymali nagrody. Przewodnicząca jury, Marzena Kunicka życzyła młodym artystom, aby nie przestawali śpiewać i rozwijali swoją pasję w kolejnych latach edukacji szkolnej. (RED)

Wyniki przeglądu znajdziecie pod tym linkiem: http://plonskwsieci.pl/foto-video/1911-od-uwiezionego-ptaka-przez-hej-hej-ulani-do-palacyk-michla-fotorelacja-2

Może Cię także zainteresować