Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach programu Kultura-Interwencje 2017 Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju ,,Spadochron" przyznano dofinansowanie na realizację projektu „Teatr to Ja i TY” w wysokości 14.000 zł. Radość jest ogromna, bo w ramach programu złożono 1187 wniosków. Wyłoniono 209 beneficjentów. My znaleźliśmy się na wysokiej 44. pozycji, uzyskując 88,75 przyznanych punktów.

Zadanie polega na zorganizowaniu cyklu warsztatów teatralnych adresowanych do dwóch grup docelowych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku z niepełnosprawnością intelektualną: uczniów przedszkola i podstawówki oraz gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Warsztaty dla każdej grupy będą poprzedzone lekcjami teatralnymi przybliżającymi genezę teatru, rodzaje widowisk teatralnych oraz wyjazdem na spektakle do teatru w Warszawie. Zakładamy interdyscyplinarność działań: aktorskie, wokalne i plastyczne. Efektem tej pracy będzie wystawienie dwóch spektakli teatralnych: grupa młodsza – inscenizacja baśni, grupa starsza – teatrzyk lalkowy. Spektakle te będą zaprezentowane społeczności szkolnej na podsumowaniu projektu w listopadzie, na obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w grudniu.

Zajęcia z lalkarzem Robertem Poryzińskim (foto: zbiory Stowarzyszenia ,,Spadochron")

Projekt „Teatr to JA i TY” jest odpowiedzią na potrzeby podopiecznych „Spadochronu”, a tym samym uczniów SOSW, będącym miejscem integracji uczniów oraz szeroko rozumianego rozwoju. Ideą podejmowania zadania jest edukacja kulturalna ukierunkowana na odkrywanie i rozwijanie talentów mających zarówno indywidualny jak i grupowy charakter, poznanie nowych, nieznanych dotąd umiejętności tj. tworzenia spektaklu od początku do efektu finalnego, czyli premiery.

(materiał zewnętrzny/nadesłała Aldona Faron)

Może Cię także zainteresować