Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach programu Kultura-Interwencje 2017 Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju ,,Spadochron" przyznano dofinansowanie na realizację projektu „Teatr to Ja i TY” w wysokości 14.000 zł. Radość jest ogromna, bo w ramach programu złożono 1187 wniosków. Wyłoniono 209 beneficjentów. My znaleźliśmy się na wysokiej 44. pozycji, uzyskując 88,75 przyznanych punktów.

Zadanie polega na zorganizowaniu cyklu warsztatów teatralnych adresowanych do dwóch grup docelowych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku z niepełnosprawnością intelektualną: uczniów przedszkola i podstawówki oraz gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Warsztaty dla każdej grupy będą poprzedzone lekcjami teatralnymi przybliżającymi genezę teatru, rodzaje widowisk teatralnych oraz wyjazdem na spektakle do teatru w Warszawie. Zakładamy interdyscyplinarność działań: aktorskie, wokalne i plastyczne. Efektem tej pracy będzie wystawienie dwóch spektakli teatralnych: grupa młodsza – inscenizacja baśni, grupa starsza – teatrzyk lalkowy. Spektakle te będą zaprezentowane społeczności szkolnej na podsumowaniu projektu w listopadzie, na obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w grudniu.

Zajęcia z lalkarzem Robertem Poryzińskim (foto: zbiory Stowarzyszenia ,,Spadochron")

Projekt „Teatr to JA i TY” jest odpowiedzią na potrzeby podopiecznych „Spadochronu”, a tym samym uczniów SOSW, będącym miejscem integracji uczniów oraz szeroko rozumianego rozwoju. Ideą podejmowania zadania jest edukacja kulturalna ukierunkowana na odkrywanie i rozwijanie talentów mających zarówno indywidualny jak i grupowy charakter, poznanie nowych, nieznanych dotąd umiejętności tj. tworzenia spektaklu od początku do efektu finalnego, czyli premiery.

(materiał zewnętrzny/nadesłała Aldona Faron)

Może Cię także zainteresować