Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ramach programu Kultura-Interwencje 2017 Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Dysfunkcjami Rozwoju ,,Spadochron" przyznano dofinansowanie na realizację projektu „Teatr to Ja i TY” w wysokości 14.000 zł. Radość jest ogromna, bo w ramach programu złożono 1187 wniosków. Wyłoniono 209 beneficjentów. My znaleźliśmy się na wysokiej 44. pozycji, uzyskując 88,75 przyznanych punktów.

Zadanie polega na zorganizowaniu cyklu warsztatów teatralnych adresowanych do dwóch grup docelowych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku z niepełnosprawnością intelektualną: uczniów przedszkola i podstawówki oraz gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Warsztaty dla każdej grupy będą poprzedzone lekcjami teatralnymi przybliżającymi genezę teatru, rodzaje widowisk teatralnych oraz wyjazdem na spektakle do teatru w Warszawie. Zakładamy interdyscyplinarność działań: aktorskie, wokalne i plastyczne. Efektem tej pracy będzie wystawienie dwóch spektakli teatralnych: grupa młodsza – inscenizacja baśni, grupa starsza – teatrzyk lalkowy. Spektakle te będą zaprezentowane społeczności szkolnej na podsumowaniu projektu w listopadzie, na obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w grudniu.

Zajęcia z lalkarzem Robertem Poryzińskim (foto: zbiory Stowarzyszenia ,,Spadochron")

Projekt „Teatr to JA i TY” jest odpowiedzią na potrzeby podopiecznych „Spadochronu”, a tym samym uczniów SOSW, będącym miejscem integracji uczniów oraz szeroko rozumianego rozwoju. Ideą podejmowania zadania jest edukacja kulturalna ukierunkowana na odkrywanie i rozwijanie talentów mających zarówno indywidualny jak i grupowy charakter, poznanie nowych, nieznanych dotąd umiejętności tj. tworzenia spektaklu od początku do efektu finalnego, czyli premiery.

(materiał zewnętrzny/nadesłała Aldona Faron)

Może Cię także zainteresować