Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Alan Cyprysiak nie daje o sobie zapomnieć. Pochodzący z Płońska wokalista i autor tekstów, znany między innymi z występów w The Voice of Poland, przedstawił światu swój nowy, letni singiel „Come Closer”. Pytamy artystę o to, jak wyglądała praca nad kawałkiem oraz o plany na przyszłość.

O czym opowiada Twój najnowszy singiel "Come Closer"?

"Come Closer" opowiada o zauroczeniu i pożądaniu. Czasem, widząc osobę, która wpadnie nam w oko, czas staje w miejscu a ty podziwiasz i myślisz tylko o tym co zrobić, by być jak najbliżej niej, poczuć ją całym/łą sobą i wykorzystać ten moment najlepiej, jak tylko potrafisz. O tym właśnie jest kawałek.

Kto napisał tekst do singla, z kim nad nim pracowałeś?

Tekst do "Come Closer" napisałem ja. Muzykę skomponował Potlako Ntabe (STHRN). Pomysłodawcą teledysku byłem ja oraz Chibeza Mvula, z którym obecnie współpracuję w labelu Icy Penguin.

Sam piszesz teksty?

W większości tak. Najlepiej czuję się w utworach, które piszę sam. Wychodzą wprost z doświadczeń, które mam za sobą, co potem procentuje i w studio nagraniowym i na scenie.

Jak wygląda Twój proces twórczy?

Teksty do swoich utworów piszę zazwyczaj spontanicznie. Po prostu czuję, że jest to odpowiedni moment. Wtedy rzucam się na kanapę z notatnikiem i zaczynam tworzyć. Czasem budzę się w środku nocy, bo we śnie usłyszałem świetną melodię, nagrywam ją wtedy na dyktafon. Rankiem analizuję, czy jest warta poświęcenia jej większej ilości czasu.

Jak doszło do nagrania „Come Closer”?

Pewnego dnia, będąc w studio usłyszałem sam instrumental, który od razu pokochałem. Powiedziałem Chibezie, że musimy zrobić z tego pełnoprawny kawałek. Tak oto poszedłem do domu i pod natchnieniem napisałem z marszu większość „Come Closer”. Później nadszedł czas na małe poprawki.
Tym razem chciałem stworzyć coś lekkiego, przyjemnego w odbiorze, na letnie, imprezowe wieczory. Zauroczenia i miłostki, które przeżyłem to w większości same dobre wspomnienia, dlatego doszedłem do wniosku, iż jest to idealny temat do napisania piosenki.

Okładka ,,Come Closer" - autor Niu Peng

"Come Closer" jest singlem z nadchodzącej płyty?

Tak. Jest to drugi kawałek (zaraz po "Nocy"), który wchodzi skład nadchodzącego krążka.

Czy jesteś zadowolony z efektu finalnego? Jak długo pracowaliście nad „Come Closer”?

Jestem bardzo zadowolony i cieszę się z tak pozytywnego odzewu słuchaczy. Nad singlem pracowaliśmy kilka miesięcy. Chcieliśmy, by kawałek prezentował się jak najlepiej. Za każdym razem, wchodząc do studia, przychodziłem z nowymi pomysłami. Nagrywaliśmy je i testowaliśmy razem z Chibezą do momentu aż uznaliśmy, że kawałek jest gotowy. Był to czasochłonny proces, aczkolwiek warty każdej poświęconej minuty.

Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość?

W większości moje plany na najbliższe miesiące są ściśle i nierozerwalnie związane z muzyką. Cały czas pracuję nad swoją debiutancką płytą oraz piszę nowe piosenki, które regularnie będą wypuszczane. W międzyczasie czeka mnie ostatni rok w Państwowej Szkole Muzycznej oraz koncert dyplomowy, który zwieńczy moją czteroletnią przygodę z tym miejscem. Przedtem jednak chcę wyruszyć na jakiś czas w podróż do Indii, by oczyścić swoje ciało i umysł.

Rozmawiał Mateusz Markowski, absolwent PWSZ w Mławie - dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Najnowszego singla Alana Cyprysiaka „Come Closer” można już słuchać we wszystkich serwisach streamingowych (Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music) oraz na YouTube, gdzie niedawno premierę miał także teledysk.

Może Cię także zainteresować