Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To już ósmy raz, kiedy miłośnicy sztuki teatralnej mogli cieszyć się w Płońsku dwudniowym świętem lalek. Szeroka gama propozycji sprawiła, że wśród widowni byli zarówno najmłodsi płońszczanie, jak i młodzież oraz dorosła publiczność, w tym osoby towarzyszące ,,Calineczce” od pierwszego jej wydania.

Organizowany przez MCK Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych zainaugurowano niezmiennie paradą głównych bohaterów wydarzenia. Pełni energii artyści podążali z Placu 15 Sierpnia pod siedzibę Miejskiego Centrum Kultury, gdzie pisała się historia ósmej odsłony popularnej imprezy.

Teren ,,emceku” zamienił się w plac teatralny. Płońszczanie mieli okazję podziwiać plenerowe prezentacje zróżnicowanych spektakli i widowisk ulicznych. Pierwszego dnia nie zabrakło m.in. popisów klauniarskich grupy Magoja z Gosynina, jarmarcznego widowiska wędrownych artystów ,,Za siedmioma wiekami” z Teatru Rozrywki Trójkąt, pokazu buskierskiego showmana Vincentego Grotesque oraz efektownego występu ogniowego miejscowej ekipy Bezimienni. Przed licznym dziecięcym gremium swoje spektakle wystawił Teatr Nemno i Teatr Barnaby.

Festiwalową niedzielę otworzyło przedstawienie również dla najmłodszego widza, poznańskiego Teatru Atofri. Przednią zabawę z maluchami gwarantował Klaun Feliks z Teatru Szczęście w Krakowie. Trudną sztukę żonglerki zaprezentowali ,,Sztukmistrze” z Lubina, którzy pokazali swój artystyczny kunszt również w widowisku z użyciem ognia.

Wernisaż wystawy ,,Zwierciadła” miał dwóch bohaterów: Rafała Śpiewaka vel Vincent Grotesque oraz Roberta ,,Telesfora” Poryzińskiego, który stworzył ,,Calineczkę” (obaj panowie na zdjęciu powyżej - red.). Oczom zwiedzających ukazały się mroczne grafiki i kreacje teatralne zaprojektowane przez gościa festiwalu oraz lalkarskie propozycje koordynatora imprezy. Wystawę można oglądać do 10 września w sali MCK.

Pierwszy dzień festiwalu już u nas w materialne filmowy autorstwa Mateusza Matusiaka, a drugi tradycyjnie w obiektywie aparatu PwS. (DT)

Komentarze  

#1 +1 Kejtis
Rewelacyjny festiwal. Żałuję że udało mi się uczestniczyć tylko w wieczornych występach. Grupy ogniowe zrobiły świetny show. W kolejnych roku na pewno też będziemy uczestniczyć cała rodziną.
2017-08-25 09:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować