Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

To już ósmy raz, kiedy miłośnicy sztuki teatralnej mogli cieszyć się w Płońsku dwudniowym świętem lalek. Szeroka gama propozycji sprawiła, że wśród widowni byli zarówno najmłodsi płońszczanie, jak i młodzież oraz dorosła publiczność, w tym osoby towarzyszące ,,Calineczce” od pierwszego jej wydania.

Organizowany przez MCK Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych zainaugurowano niezmiennie paradą głównych bohaterów wydarzenia. Pełni energii artyści podążali z Placu 15 Sierpnia pod siedzibę Miejskiego Centrum Kultury, gdzie pisała się historia ósmej odsłony popularnej imprezy.

Teren ,,emceku” zamienił się w plac teatralny. Płońszczanie mieli okazję podziwiać plenerowe prezentacje zróżnicowanych spektakli i widowisk ulicznych. Pierwszego dnia nie zabrakło m.in. popisów klauniarskich grupy Magoja z Gosynina, jarmarcznego widowiska wędrownych artystów ,,Za siedmioma wiekami” z Teatru Rozrywki Trójkąt, pokazu buskierskiego showmana Vincentego Grotesque oraz efektownego występu ogniowego miejscowej ekipy Bezimienni. Przed licznym dziecięcym gremium swoje spektakle wystawił Teatr Nemno i Teatr Barnaby.

Festiwalową niedzielę otworzyło przedstawienie również dla najmłodszego widza, poznańskiego Teatru Atofri. Przednią zabawę z maluchami gwarantował Klaun Feliks z Teatru Szczęście w Krakowie. Trudną sztukę żonglerki zaprezentowali ,,Sztukmistrze” z Lubina, którzy pokazali swój artystyczny kunszt również w widowisku z użyciem ognia.

Wernisaż wystawy ,,Zwierciadła” miał dwóch bohaterów: Rafała Śpiewaka vel Vincent Grotesque oraz Roberta ,,Telesfora” Poryzińskiego, który stworzył ,,Calineczkę” (obaj panowie na zdjęciu powyżej - red.). Oczom zwiedzających ukazały się mroczne grafiki i kreacje teatralne zaprojektowane przez gościa festiwalu oraz lalkarskie propozycje koordynatora imprezy. Wystawę można oglądać do 10 września w sali MCK.

Pierwszy dzień festiwalu już u nas w materialne filmowy autorstwa Mateusza Matusiaka, a drugi tradycyjnie w obiektywie aparatu PwS. (DT)

Komentarze  

#1 +1 Kejtis
Rewelacyjny festiwal. Żałuję że udało mi się uczestniczyć tylko w wieczornych występach. Grupy ogniowe zrobiły świetny show. W kolejnych roku na pewno też będziemy uczestniczyć cała rodziną.
2017-08-25 09:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować