Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek na emcekowskim tarasie spotkali się przyjaciele pszczół. Dla przedszkolaków przygotowano moc atrakcji, dzięki którym maluchy miały okazję poznać tajniki życia tych pożytecznych owadów oraz ich ogromne znaczenie w przyrodzie. 

Dzień Przyjaciół Pszczół już na stałe wpisał się w kalendarz sierpniowych imprez Miejskiego Centrum Kultury. I bardzo dobrze, bo jak mówi mistrz pszczelarstwa Piotr Budziszewski, dzieciom co i raz należy przypominać o zbawiennej roli pszczół w naszym ekosystemie. Tak pomysłowo prowadzone ,,lekcje" na pewno zaprocentują w przyszłoścismile.

W świat pszczół wprowadzał dzieci Piotr Budziszewski, prezes miejscowego Koła, który z pszczelarstwem związany jest już od ponad 20 lat (foto: DT)

Tak więc w przedsięwzięcie zaangażowane jest Rejonowe Koło Pszczelarzy w Płońsku oraz miejscowe Nadleśnictwo. Oprócz zaznajomienia się z ciekawostkami dotyczącymi tych małych owadów, dzieciaki mogły uczestniczyć m.in. w zabawach plastycznych, podczas których powstawał na przykład giga plaster miodu z pszczółkami. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji wytwarzanego przez bohaterki dnia słodkiego i zdrowego produktu, jakim jest miód. W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia z tego rodzinnego pikniku edukacyjnego. (DT)

 

Może Cię także zainteresować