Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2688 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Recepta na udaną imprezę plenerową zaczyna się zwykle od łaskawej pogody. Gorzej, jeśli aura nie dopisuje, wtedy nawet najbardziej pieczołowite zabiegi organizacyjne mogą ponieść fiasko. Z niepokojem spoglądano na niebo w miniony weekend w Raciążu, gdzie już po raz czwarty odbył się Jarmark Raciąski.

Tradycja jarmarków w Raciążu sięga XI wieku. Życie w małym mieście płynie sobie spokojnie, a to w czym może ono konkurować w regionie zawiera się w kultywowaniu tradycji i wspominaniu tego, co działo się tu wieki temu.

Co prawda wtorkowy, czy piątkowy targ przyciąga do miasta mnóstwo ludzi, ale to właśnie ten jeden jedyny jarmark w roku ma tak wyjątkowy charakter. Mieszkańcy Raciąża i okolic przez dwa weekendowe dni bawią się w centrum swojego miasteczka na tak zwanym Jarmarku Raciąskim.

Jarmark Raciąski to impreza organizowana wspólnie przez miasto i gminę Raciąż. Poza występami scenicznymi, m.in. na folkową nutę, przygotowano również atrakcje dla młodszego pokolenia mieszkańców Raciąża (foto: DT)

- Nasz jarmark to nasze wspólne święto. Ludzie z niecierpliwością czekają na to przedsięwzięcie, doceniają jego walory. Chcą spróbować trochę innych rzeczy, kupić produkty, których nie mają na co dzień – przyznaje Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża, ubolewając jednak nad tym, że w tym roku wystawiennicza oferta nie był już tak bogata. - Zarejestrowanych mieliśmy ponad 80 wystawców, a przybyła do nas ledwie połowa z nich. Kapryśna aura zrobiła swoje. Ludzie bali się ryzykować przyjazdu z odległych miejsc, tym bardziej że wojewoda z powodu burz i nawałnic rozważał wprowadzenie zakazu organizacji imprez masowych – stwierdzał burmistrz, przypominając, że miasto nie bierze grosza od wystawców za możliwość swojej prezentacji na stoiskach.

Na minuty przed oficjalnym, scenicznym otwarciem wydarzenia pogoda dała się jednak we znaki jego uczestnikom. Ulewny deszcz sprawił, że znaczna część raciążan opuściła miejski rynek, nie mówiąc ju z o wystawcach. Na szczęście najgorsze w porę minęło, przestało padać i przed głównymi koncertami, m.in. Patrycji Markowskiej publiczność wróciła na imprezę. Organizatorzy szacują, że w sobotni wieczór było jej nieco ponad dwa tysiące. (DT)

Może Cię także zainteresować