Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

792 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

20 miast obejmą plenerowe audycje ,,Lata z Radiem", których głównym punktem są sceniczne występy muzycznych gwiazd. W sobotę największa letnia trasa koncertowa zainaugurowała sezon w Płońsku! 

W ubiegłym roku jeszcze na Rutkach, w tym już na błoniach przy ulicy Żołnierzy Wyklętych, z radiową ,,Jedynką" na powitaniu lata bawiły się tysiące płońszczan.

Plenerowe studio ,,Lata z Radiem", do którego zapraszano znanych płońszczan, stanęło w Parku im. Konstytucji Trzeciego Maja. To tam Monika Tarka i Robert Kilen zabierali słuchaczy w podróż po naszym mieście, podczas której ich rozmówcy prezentowali walory Płońska i ciekawostki z miejskiego życia wzięte.

Potem już na scenie, zlokalizowanej na błoniach nad Płonką, gościliśmy iluzjonistę Macieja Pola, piosenkarkę, które przedstawiać nikomu nie trzeba, czyli Marylę Rodowicz, kwartet wokalno-rozrywkowy Szafa Gra, wokalistkę młodego pokolenia Kasię Popowską oraz Szymona Wydrę i jego Carpe Diem. Imprezę zakończył pokaz fajerwerków. To tak w telegraficznym skrócie. Uzupełnienie relacji znajdziecie w naszej fotogalerii smile.

Może Cię także zainteresować