niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

332 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Imprez ci u nas dostatek. Płońsk, Załuski, Czerwińsk nad Wisłą, Nowe Miasto, gmina Sochocin i Baboszewo - to tam będą odbywały się sobotnio-niedzielne wydarzenia plenerowe. Już u nas imprezowy rozkład jazdy!

Zaczynamy od naszego miasta, bo tu w sobotę, 24 czerwca zawita ,,Lato z Radiem". Radiowa ,,Jedynka" tegoroczną trasę rozpoczyna właśnie od Płońska. Tym razem nie na płońskich Rutkach, ale na błoniach za Płonką, nieopodal ,,Manhattanu", ustawiona będzie scena, na której zaprezentują się: legendarna wokalistka Maryla Rodowicz, kwartet wokalno-rozrywkowy Szafa Gra, piosenkarka młodego pokolenia Kasia Popowska, popularny Szymon Wydra z zespołem oraz najsłynniejszy polski iluzjonista Maciej Pol. Początek zabawy o godzinie 16. 

Również w sobotę na boisku w Karolinowie Festiwal Truskawki w Załuskach 2017. W programie m.in. występ kabaretu Kopydłowo oraz koncert Marcina Siegieńczuka. Otwarcie imprezy o godzinie 14:30. Festiwal zakończy wieczorem pokaz sztucznych ogni.

Jedziemy dalej. Dwa dni potrwa w Czerwińsku Festiwal Nadwiślańskiej Truskawki. W sobotę na bulwarze wiślanym ujrzycie najpiękniejsze wianki świętojańskie, a dzień później na czerwińskim boisku szkolnym impreza pod hasłem Święto Truskawki. Gwiazdą wieczoru będzie GreakyBoys.

Jeszcze w sobotę cykliści spotkają się na Marszu Gwiaździstym. Rowerowa trasa biec będzie przez gminę Płońsk, Sochocin i Baboszewo. Około godz. 15 uczestnicy wydarzenia  zjawią się w Dziektarzewie, gdzie spróbują pobić rekord Polski w kategorii najdłuższej linii utworzonej z rowerów. Powodzenia!

W niedzielę, 25 czerwca zaprasza do siebie gościnne Nowe Miasto. Od godz. 14 nad nowomiejskim zalewem trwać będzie VI Jarmark Nowomiejski od przeszłości do teraźniejszości ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste...". W programie m.in. występ Kapeli Czerniakowskiej oraz zespołu Czerwone Gitary. (RED)

Może Cię także zainteresować