PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Imprez ci u nas dostatek. Płońsk, Załuski, Czerwińsk nad Wisłą, Nowe Miasto, gmina Sochocin i Baboszewo - to tam będą odbywały się sobotnio-niedzielne wydarzenia plenerowe. Już u nas imprezowy rozkład jazdy!

Zaczynamy od naszego miasta, bo tu w sobotę, 24 czerwca zawita ,,Lato z Radiem". Radiowa ,,Jedynka" tegoroczną trasę rozpoczyna właśnie od Płońska. Tym razem nie na płońskich Rutkach, ale na błoniach za Płonką, nieopodal ,,Manhattanu", ustawiona będzie scena, na której zaprezentują się: legendarna wokalistka Maryla Rodowicz, kwartet wokalno-rozrywkowy Szafa Gra, piosenkarka młodego pokolenia Kasia Popowska, popularny Szymon Wydra z zespołem oraz najsłynniejszy polski iluzjonista Maciej Pol. Początek zabawy o godzinie 16. 

Również w sobotę na boisku w Karolinowie Festiwal Truskawki w Załuskach 2017. W programie m.in. występ kabaretu Kopydłowo oraz koncert Marcina Siegieńczuka. Otwarcie imprezy o godzinie 14:30. Festiwal zakończy wieczorem pokaz sztucznych ogni.

Jedziemy dalej. Dwa dni potrwa w Czerwińsku Festiwal Nadwiślańskiej Truskawki. W sobotę na bulwarze wiślanym ujrzycie najpiękniejsze wianki świętojańskie, a dzień później na czerwińskim boisku szkolnym impreza pod hasłem Święto Truskawki. Gwiazdą wieczoru będzie GreakyBoys.

Jeszcze w sobotę cykliści spotkają się na Marszu Gwiaździstym. Rowerowa trasa biec będzie przez gminę Płońsk, Sochocin i Baboszewo. Około godz. 15 uczestnicy wydarzenia  zjawią się w Dziektarzewie, gdzie spróbują pobić rekord Polski w kategorii najdłuższej linii utworzonej z rowerów. Powodzenia!

W niedzielę, 25 czerwca zaprasza do siebie gościnne Nowe Miasto. Od godz. 14 nad nowomiejskim zalewem trwać będzie VI Jarmark Nowomiejski od przeszłości do teraźniejszości ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste...". W programie m.in. występ Kapeli Czerniakowskiej oraz zespołu Czerwone Gitary. (RED)

Może Cię także zainteresować