Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

792 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Imprez ci u nas dostatek. Płońsk, Załuski, Czerwińsk nad Wisłą, Nowe Miasto, gmina Sochocin i Baboszewo - to tam będą odbywały się sobotnio-niedzielne wydarzenia plenerowe. Już u nas imprezowy rozkład jazdy!

Zaczynamy od naszego miasta, bo tu w sobotę, 24 czerwca zawita ,,Lato z Radiem". Radiowa ,,Jedynka" tegoroczną trasę rozpoczyna właśnie od Płońska. Tym razem nie na płońskich Rutkach, ale na błoniach za Płonką, nieopodal ,,Manhattanu", ustawiona będzie scena, na której zaprezentują się: legendarna wokalistka Maryla Rodowicz, kwartet wokalno-rozrywkowy Szafa Gra, piosenkarka młodego pokolenia Kasia Popowska, popularny Szymon Wydra z zespołem oraz najsłynniejszy polski iluzjonista Maciej Pol. Początek zabawy o godzinie 16. 

Również w sobotę na boisku w Karolinowie Festiwal Truskawki w Załuskach 2017. W programie m.in. występ kabaretu Kopydłowo oraz koncert Marcina Siegieńczuka. Otwarcie imprezy o godzinie 14:30. Festiwal zakończy wieczorem pokaz sztucznych ogni.

Jedziemy dalej. Dwa dni potrwa w Czerwińsku Festiwal Nadwiślańskiej Truskawki. W sobotę na bulwarze wiślanym ujrzycie najpiękniejsze wianki świętojańskie, a dzień później na czerwińskim boisku szkolnym impreza pod hasłem Święto Truskawki. Gwiazdą wieczoru będzie GreakyBoys.

Jeszcze w sobotę cykliści spotkają się na Marszu Gwiaździstym. Rowerowa trasa biec będzie przez gminę Płońsk, Sochocin i Baboszewo. Około godz. 15 uczestnicy wydarzenia  zjawią się w Dziektarzewie, gdzie spróbują pobić rekord Polski w kategorii najdłuższej linii utworzonej z rowerów. Powodzenia!

W niedzielę, 25 czerwca zaprasza do siebie gościnne Nowe Miasto. Od godz. 14 nad nowomiejskim zalewem trwać będzie VI Jarmark Nowomiejski od przeszłości do teraźniejszości ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste...". W programie m.in. występ Kapeli Czerniakowskiej oraz zespołu Czerwone Gitary. (RED)

Może Cię także zainteresować