Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

623 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

PILNE: W gronie zwycięzców zabawy znaleźli się: Mateusz, Marcin, Justyna, Katarzyna i Eliza. Na maile autorów zwycięskich wpisów wysłaliśmy informację, w której prosimy Was o imię i nazwisko oraz imię dziecka (do lat 10) celem wysłania listy do organizatorów. Dwaj Panowie już się z nami skontaktowali, czekamy jeszcze na Panie. Czas nagli.


W najbliższych dniach nasze miasto odwiedzi największy i najbardziej znany cyrk w Polsce, który wystąpi z nowym międzynarodowym spektaklem sezonu 2017. Mamy dla naszych Czytelników niespodziankę - pięć darmowych podwójnych zaproszeń na to widowisko.

Cyrkowy spektakl odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 16 na Placu Targowym przy ulicy 19 stycznia. W programie imprezy m.in.: motory w kuli śmierći, ekwilibrystyka na krzesłach, gimnastyka na szarfach w duecie, żonglerka talerzami, woltyżerka na koniu, wielbłądy, czy konie Palomino. Publikę zabawiać będzie rewelacyny clown Rico. Podczas przerwy organizatorzy oferują przejażdżki na wielbłądach. Namiot cyrkowy bardzo dobrze ogrzewany. Wejściówki dostępne na biletynie. 

Aby wygrać jedno z podwójnych zaproszeń do cyrku (każde zaproszenie upoważnia do wejścia na spektakl jednej osoby dorosłej i jednego dziecka do 10 lat) należy odpowiedzieć krótko w komentarzu pod zapowiedzią wydarzenia na następujące pytanie: Co najbardziej podoba Ci się w sztuce cyrkowej i dlaczego? Autorzy pięciu najciekawszych zdaniem redakcji odpowiedzi zdobędą zaproszenia na show Cyrku Zalewski (przy wpisie podajcie do kontaktu imię i swój adres e-mail). Zabawa potrwa do niedzieli, 12 marca do godziny 12. Odbiór zaproszeń w kasie biletowej Cyrku Zalewski. Powodzenia!

(Redakcja)

Komentarze  

#1 0 Mateusz
Uwielbiam oglądać pokazy żonglerskie! Każdy kto choć raz próbował się uczyć żonglować choćby piłeczkami tenisowymi wie jaka trudna to sztuka opanować płynne ruchy rąk, bez patrzenia na nie. A już żonglowanie stojąc na podestach ułożonych na beczkach lub innych ruchomych elementach to mistrzostwo świata. Pozdrawiam wszystkich miłośników sztuki cyrkowej.
2017-03-10 09:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 0 6
Pokazy żonglerskie można w Płońsku obejrzeć za sprawą Straszydła w Drodze, bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt! :)
2017-03-10 15:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 beata
W cyrku jest wiele różnych zwierząt, z którymi nie spotykamy się na codzień, np. lamy, wielbłądy. Podoba mi się to, w jaki sposób są wytrenowane.
Jedną z najtrudniejszych rzeczy wykonują akrobaci, którzy ryzykują swoim życiem. Podziwiam ich za tą odwagę. :)
2017-03-10 11:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 0 Marcin
Jest to uniwersalny i ponadczasowy rodzaj sztuki. Dzieci, młodzież czy osoby starsze wspominające własne dzieciństwo-każdy znajdzie w repertuarze coś dla siebie. W cyrku za pomocą różnych popisów i akrobacji podziwiamy całą paletę różnorodności talentów a emocje pokazywane i wyrażane są w niezwykle nietypowy sposób.To co trudne i prawie niemożliwe jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spełnia się na arenie oczarowywując widza. Sztuka cyrkowa podobnie jak teatr czy telewizja jest człowiekowi potrzebna. Jest chwilą relaksu i odpoczynku, bo tego typu potrzeby odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu i są dla nas pożyteczne.
2017-03-10 12:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 0 Olga
Najbardziej w sztuce cyrkowej podoba mi się gimnastyka, ponieważ pokazy gimnastyczne pięknie wyglądają z perspektywy publiczności i nie jest to rzecz, której każdy od tak może się nauczyć, gdyż kosztuje to wiele cierpliwości, treningów i wyrzeczeń :)
2017-03-10 13:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 0 Justyna
Pokazy zonglerskie? To nie lada gradka, dla fana pileczek i kółek zabawka.
Klauni weseli humor poprawiaja i uśmiechem nas zarażaja.
Uwielbiam zwierzeta lwy i tygrysy choć troche się boje paszczy i kwiczę (z radosci oczywiście :-) )
Akrobatka z partnerem niebo oglądaja a ja sie modle aby nie gleby nie zaliczali :-)
Uwielbiam cyrk caly i marze o biletach
Wygrać je to bylaby niezla heca ! :-)
2017-03-10 19:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 0 Katarzyna
Moja corka lat 5 w cyrku jeszcze nie byla. Marzy o tym od dawna lecz okazja nam nie sprzyja. W cyrku uwielbiac bedzie zwierzeta, akrobatow i wyglupy :) prosi o bilety baletnica piekna :-)
2017-03-10 19:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 0 Eliza
Jednym z moich ulubionych i najlepszych wspomnień dzieciństwa były wyprawy do cyrku. Cyrk był daleko, na końcu miasta ,więc wędrowało się z rodzicami .Pózniej stało się w najdłuższej kolejce w swoim życiu i z walącym sercem czekało na rozpoczęcie przedstawienia. Jedliśmy watę cukrową i piliśmy gorącą czekoladę. Rozbrajający humor clownów wywoływał w nas salwy śmiechu,a zabawne pokazy i tresura małych zwierząt dużo dobrej zabawy. Dlatego mam do niego taki sentyment...
2017-03-12 10:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 0 Redakcja
Pani Elizo, prosimy o jak najszybszy kontakt z redakcją, gdyż podany przez Panią e-mail jest niepoprawny.
2017-03-15 07:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 0 Redakcja
W gronie zwycięzców zabawy znaleźli się: Mateusz, Marcin, Justyna, Katarzyna i Eliza. Na maile autorów zwycięskich wpisów wysłaliśmy informację, w której prosimy Was o imię i nazwisko oraz imię dziecka (do lat 10) celem wysłania listy do organizatorów.
2017-03-12 17:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować