Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018 Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm Do końca roku pozostało 190 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

1236 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Za nami druga edycja ,,Płońskich Wież”, honorowych nagród dla płońszczan, którzy rozsławiają miasto budując jego pozytywną markę, odnosząc sukcesy i pracując z pasją na rzecz naszej małej ojczyzny. Przyznano 15 statuetek, to o dwie więcej aniżeli w imprezie inaugurującej to cykliczne wydarzenie. Wybór laureatów leżał po stronie kapituły. Czy się z nim zgadzacie?

- Lista nagrodzonych to wyjątkowa mieszanka doświadczenia z młodością, przedsiębiorczości z filantropią, a przede wszystkim pracy z pasją – podkreślał burmistrz Andrzej Pietrasik, który zainicjował to przedsięwzięcia rok temu. - Tegoroczni laureaci to osoby i organizacje, które od lat mogą pochwalić się swoją pracą i znakomitymi wynikami – dodawał. - Zwycięzcy poprzedniej edycji oraz pracownicy miejskich jednostek uwzględnili większość propozycji nadesłanych przez mieszkańców Płońska, którzy mieli przywilej i prawo zgłaszania swoich kandydatów.

A teraz poznajcie już laureatów, którzy reprezentują pięć kategorii: gospodarka i ekologia, społecznik roku, sport, kultura i szczególne osiągnięcia dla Płońska.
W pierwszej z nich wyróżnienie powędrowało do dwóch lokalnych firm: Max Gadomscy/Albet oraz Romex. Płońskie Wieże odebrali kolejno szefowi przedsiębiorstw: Zbigniew Gadomski oraz Roman Szumański.

Społecznikiem roku okrzyknięto Monikę Zimnawoda, przewodniczącą TDP Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. - Mam nadzieję, że zawsze dobre dusze będą przy naszym stowarzyszeniu, aby nas wspierać – powiedział odbierając nagrodę pani Monika.

W kategorii sport laureaci ledwo pomieścili się na scenie. Tu lista nagrodzonych była najdłuższa. Słychać głosy, że może nawet za długa, ale kapituła postanowiła wyróżnić tym razem za popularyzację sportu i sportowego stylu życia oraz tańca wśród dzieci i młodzieży miejscowe klubu: MKS Durasan Płońsk, Płońską Akademię Futbolu oraz Klub Tańca Towarzyskiego ,,Start”. Wyróżnionym zespołem został Liberpol Oldboy Płońsk, a indywidualnie: po raz drugi długodystansowiec Marek Dzięgielewski z K.B. im. Piotra Sękowskiego, Zuzanna Bronowska, przyszłość lekkiej atletyki (o wybitnych osiągnięciach tego duetu informowaliśmy na bieżąco – red.) oraz Magdalena Kowalska, srebrna medalistka mistrzostw świata fitness. Idąc tą drogą, należało jeszcze wyróżnić Marcina Boguckiego, wicemistrza Europy w kulturystyce…

W kategorii kultura Płońska Wieża 2018 trafiła w ręce Mariusza Wrzesińskiego, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku.

Za szczególne osiągnięcia dla naszego miasta statuetki otrzymała (zdjęcie powyżej - red.): Ochotnicza Straż Pożarna w Płońsku, w imieniu której nagrodę odebrał Marek Szydłowski, Sebastian Milewski, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk oraz Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców im. Jana Kilińskiego w Płońsku (wieżę odebrał Andrzej Liberek).

,,Wieżę Przyjaciel Płońska” wręczono Adamowi Struzikowi, marszałkowi województwa mazowieckiego. - Dziękujemy marszałkowi za jego tytaniczną pracę, jaką wkłada w rozwój Mazowsza, którego częścią jest nasze miasto – mówił burmistrz Andrzej Pietrasik. - Gdzie byśmy w Płońsku nie spojrzeli, a z nadzieją patrzymy również na rynek i obwodnicę zachodnią, to wszędzie widzimy inwestycje poczynione z funduszy, którymi dysponował marszałek Struzik ze swoim personelem, dzięki którym poprawiają się warunki życia płońszczan – dodawał gospodarz uroczystości.

- Wszyscy wyróżnieni – samorządu, organizacje pozarządowe oraz pojedynczy obywatele – kierują się w swojej pracy, w służbie publicznej ważnymi wartościami, tj.: dobrem wspólnym, samorządnością, solidarnością oraz pomocniczością. A to prowadzi do dobrego rozwoju naszego województwa – zabierał głos Adam Struzik. (DT)

Więcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce