Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

569 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

Płońskim zwyczajem styczeń w kalendarzu imprez to czas tak zwanego Spotkania Noworocznego i okazja do wspólnego świętowania samorządu powiatowego, miejskiego oraz gminnego. To moment, kiedy lokalni decydenci mogą pochwalić się swym dorobkiem przed licznym audytorium składającym się m.in. z samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, duchowieństwa oraz przedsiębiorców. W tym roku rola gospodarza wydarzenia przypadła w udziale wójtowi gminy Płońsk.

Sala bankietowa ,,Marco” po rocznej przerwie ponownie gościła różne płońskie środowiska na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym. Konwencja w porównaniu do lat ubiegłych niewiele się zmieniła. Lokalna władza w samych superlatywach podsumowała 2017 i wybiegła jeszcze ostrożnie w przyszłość – wszak można by rzec to kres kadencji. Nie zabrakło występów utrzymującej ciągle wysoką formę ,,Nutki” oraz rozmów przy stołach z poczęstunkiem.

Burmistrz poprosił media o przychylne relacje z wtorkowego spotkania, starosta poszedł z duchem czasu i odpalił do swej prezentacji tablet, a wójt, jak to ma w zwyczaju, przedstawił listę gminnych osiągnięć w rymowanej formie, zapraszając na scenę z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia gminy swoich pracowników.

- Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał kilku zwrotek wiersza – zwracał się do zebranych Aleksander Jarosławski. (…) Było nieźle, choć z pewnością jeszcze więcej było można (…) - nie zabrakło w ,,poezji” wójta i takiej zaskakującej, samokrytycznej oceny, co akurat się chwali. Resztę sobie dosłuchajcie.

Najdłuższa prezentacja towarzyszyła samorządowi miejskiemu, czego nie omieszkał nie zauważyć wójt Jarosławski. - Burmistrz nieco nadszarpnął limit czasowy, ale wiemy, że jest chory, więc mu darujemy – skwitował humorystycznie.

Andrzej Pietrasik, jak stwierdzał, dostrzega ,,zmiany mentalne wśród mieszkańców w zakresie kultury, sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia”. - To niebywały przeskok. Jest takie zainteresowanie, że brakuje pomieszczeń do ćwiczeń, a trzeba zastanowić się też nad powstaniem dużej sali widowiskowej na 1500 osób. Kino nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych – mówił burmistrz. - Mamy istny boom, powrót do budownictwa wielorodzinnego. Czapki z głów przed prywatnymi inwestorami, którzy w całości ponoszą koszty takich inwestycji – kontynuował, dodając, że jeśli chodzi o budowanie dróg to tak skutecznego pod tym względem roku, jak 2017 jeszcze nie było. Za cel stawia powstanie obwodnicy zachodniej.

O inwestycjach drogowych przypominał również starosta powiatu płońskiego, uznając na wstępie miniony rok ,,za bardzo owocny dla samorządu powiatowego”. Jako że zdrowie najważniejsze jest, Andrzej Stolpa wspomniał o złożeniu wniosków o unijne dofinansowanie na zakup sprzętu dla płońskiego szpitala. Mowa o kwocie ponad 8 milionów złotych.

Tak więc obyśmy zdrowi byli i ten rok wyborczy, w którym obietnic z pewnością nie zabraknie, najlepiej jak tylko można przeżyli. No i musiało się na koniec zrymowaćwink.

Dawid Turowiecki