Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018 Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław Do końca roku pozostało 256 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

222 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Niech świąteczna atmosfera trwa w nas jak najdłużej. Właśnie po to tu się spotkaliśmy – życzyła widowni i wykonawcom I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…” Bożena Dzitowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

Konkurs, który gościł w sali teatralnej parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku dedykowany był uczniom klas I-VII podstawówek. W artystycznym przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczestników z sześciu płońskich szkół, w tym dziewięciu solistów i pięć zespołów.

Występy uświetnił pokaz artystyczny uczniów klasy VIIe SP nr 2 przygotowany pod kierunkiem ks. Radosława Dąbrowskiego. - Śpiew kolęd to bardzo ważne zadanie. Dlaczego? Jezusa i jego ewangelię można głosić w różny sposób – ksiądz robi to na kazaniu i podczas katechezy. Gwiazda betlejemska robiła to poprzez niezwykły blask, a kolędnicy robią to poprzez wspaniały śpiew – zwracał się do młodych artystów wikariusz parafii pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

Piątkowe wydarzenie rozpoczęło się od wykonania kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem" przez dzieci z chóru szkolnego SP nr 2 w Płońsku

Jury w składzie: Marzena Kunicka, dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, Anna Koźniewska, nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku oraz Mariusz Wrzesiński, dyrektor tejże szkoły, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii oceniając wykonawców pod kątem wyboru odpowiedniej kolędy, czy pastorałki, czystości i poprawności wykonania, poczucia rytmu, interpretacji, czy wreszcie ogólnego wrażenia artystycznego.

Uczestnicy konkursu najchętniej wybierali takie utwory jak: ,,Dzisiaj w Betlejem”, czy ,,Bosy pastuszek”. Nie zabrakło wykonania ,,Gore gwiazda”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Mario, czy ty wiesz”, ,,Przytul nas do siebie”, ,,Cicho, cicho pastuszkowie” i ,,Oj maluśki, maluśki”. Każdy za swój występ otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom od głównego organizatora, czyli Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku.

W kategorii „ Solista klas I-III” zwyciężyła Agnieszka Rączkowska z SP nr 2 w Płońsku. Drugi był Jakub Mosiądz z ,,trójki” oraz Emilia Krajewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Żywioły”. Trzecie miejsce przypadło Janowi Krupińskiemu z SP nr 4 im. Jana Pawła II.

W kategorii „Zespół klas I-III” wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza i grupa w składzie” Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Amelia Grabowska, Antoni Grąbczewski, Kalina Kopeć, Julia Ruszkowska, Gabriela Kowalczyk oraz Michalina Gołaszewska. Drugie miejsce zdobyły „Gwiazdeczki z SP nr 3”w składzie: Szymon Drążkiewicz, Mateusz Dryńkowski, Klaudiusz Jeziak, Katarzyna Dryńkowska, Amelia Sochocka i Wiktoria Dzięgielewska, a trzecie ,czwórka”: Zofia Klimkiewicz i Jeremiasz Sielczak.

Z kolei w kategorii ,,Solista klas IV-VII po palmę pierwszeństwa sięgnęły ex aequo Maria Domańska z SP nr 2 oraz Maja Fronczak z ,,Żywiołów”. Druga była Aleksandra Rafalak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

A w grupie ,,Zespół klas IV-VII”, zdaniem jury, na najwyższe noty zasłużyły dziewczęta z ,,dwójki”: Alicja Bronowska i Alicja Jabłońska. Drugie miejsce przyznano zespołowi Ten top w składzie: Maria Miączyńska, Izabela Kuskowska, Patrycja Mendelewska, Julia Cichocka, Maja Kubińska, Agata Drwęcka, Zuzanna Sękulska i Dominika Szczęsna. (RED)