Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1512 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W nowej scenerii, z dłuższą trasą i setkami mieszkańców - Orszak Trzech Króli w Płońsku był w tym roku wyjątkowy.

Po raz pierwszy jego uczestnicy na trasę wyruszyli z parafii pw. św. Ojca Pio, znajdującej z na granicy Szerominka i Płońska. Jeśli ksiądz proboszcz Tomasz Markowicz przed orszakiem mógł mieć pewne obawy, co do powodzenia całego przedsięwzięcia, to niepotrzebnie, bo wszystko poszło zgodnie z planem.

Powiewające na wietrze chorągwie, baloniki w trzech kolorach przydzielone każdej z parafii, na głowach korony, a na kijkach Gwiazdy Betlejemskie, dzieci i młodzież upodobnieni do aniołów i diabłów, a na czele konie prowadzące bryczkę, w której zasiedli Trzej Królowie z darami. Na trasie nie zabrakło przygotowanych wcześniej scenek walki dobra ze złem. Triumfowało oczywiście dobro przy aplauzie widzów.

Ze względu na długość tegorocznej trasy, liczącej ponad dwa kilometry, po drodze zadbano o ciepły posiłek w postaci czerwonego barszczu. Posileni płońszczanie, z kolędami na ustach, dotarli wreszcie do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Tu, przed wejściem do kościoła aniołowie raz jeszcze zaprezentowali się przed tłumem uczestników uroczystości. Proboszcz Zbigniew Sajewski razem z duchownymi z innych płońskich parafii podziękował rekordowej ilości mieszkańców za udział, żegnając ich przy betlejemskim żłóbku błogosławieństwem. (RED)