Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W środę w Szkole Podstawowej w Siedlinie gościli znakomici byli polscy siatkarze, reprezentanci kraju: Joanna Kaczor oraz Łukasz Kadziewicz. To efekt nawiązania współpracy gminy Płońsk z Akademią Siatkówki, która już od trzech lat zaraża sportem uczniów podstawówek. Dziś w siedlińskiej hali sportowej odbył się pokazowy trening. Był to wstęp do systematycznych zajęć, które ruszą już od lutego. 

- Jesteśmy za rozwojem młodzieży poprzez sport - mówi Aleksander Jarosławski, wójt płońskiej gminy. - Na początku kierujemy się w stronę uczniów z Siedlina oraz Lisewa, ale oczywiście jesteśmy otwarci na dzieci i młodzież z miasta oraz z okolic, którzy będą zainteresowani przedsięwzięciem. Dołożę wszelkich starań, aby projekt Akademii ruszył na naszym terenie - dodawał, zachęcając uczestników spotkania do uprawiania siatkówki.

Zanim Łukasz Kadziewicz oraz Joanna Kaczor rozpoczęli pokazowy trening z grupą około 30 młodych osób, utytułowani siatkarze opowiadali o swoich początkach pod siatką oraz o zawodowym graniu. - Zazdroszczę wam tego, czego już nie mogę mieć - wieku. Wszystko, co najlepsze dopiero przed wami. Kiedy byłem młodym chłopakiem, ciągle słyszałem, że czegoś nie osiągnę - mówił urodzony w niewielkiej miejscowości Dobre Miasto, Łukasz Kadziewicz. - A zobaczcie, przeżyłem świetną przygodę sportową, zwiedziłem cały świat, a jak skończyłem grać to otworzyłem Akademię, aby pracować z młodzieżą - wymieniał srebrny medalista siatkarskich mistrzostw świata z 2006 roku. - Przychodziłem do hali trzy razy mniejszej od tej, która miał trzy razy niżej sufit. Ludzie mówili mi, że nie wierzą, iż osoba, która wychowała się w tak małym miasteczku w warmińsko-mazurskim, osiągnęła szczyty reprezentacyjnej kariery. - Nie dajcie sobie wmówić, że się do czegoś nie nadajecie. Ja też miałam kiedyś 1,60 wzrostu i nie wróżono mi dużych sukcesów - dodawała Joanna Kaczor, brązowa medalistka mistrzostw Europy, która przy wzroście 1.91 cm grała na pozycji atakującej. 

W dzisiejszym spotkaniu, oprócz utytułowanego siatkarskiego duetu i wychowanków szkoły, udział wzięły władze gminy Płońsk, dyrekcja placówki oraz zarząd i trenerzy PTS-u

Zajęcie w Siedlinie będą odbywały się dwa razy w tygodniu po 60 minut. Miesięczna składka wyniesie 40 zł. - Nie są to nasze pieniądze, tylko wasze - zwracał się do uczniów popularny ,,Kadziu". - W ciągu 12 miesięcy otrzymacie spersonalizowaną koszulkę damską czy męską, spodenki, dresy, torbę, plecak, bluzę albo kurtkę - wymieniał. - Mam nadzieję, że w takiej formule, przy wsparciu wójta i sponsorów, będziemy sobie działali.

Zapisy dla dzieci z gminy i miasta już ruszyły. - Wójt Aleksander Jarosławski chciał stworzyć na terenie gminy profesjonalną szkółkę siatkarską, a ponieważ stawia na sport najmłodszych, to pragnął zapewnić im zajęcia z najlepszymi. Stąd też wizyta Łukasza Kadziewicza w gminie i nawiązanie współpracy z wójtem i miejscowym klubem siatkarskim, który będzie wspierał działania Akademii - stwierdza Łukasz Pokorski, trener Płońskiego Towarzystwa Siatkówki, który wspólnie z Joanną Kaczor poprowadzi od lutego treningi dla przyszłych adeptów siatkówki.

Dawid Turowiecki