Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W tym roku aż z Zakopanego dotarło do Płońska Betlejemskie Światełko Pokoju, przekazane podczas miejskiej wigilii m.in. na ręce burmistrza przez przedstawicieli Komendy Hufca ZHP Płońsk. Namiot stojący w rynku bardzo szybko wypełnił się po brzegi.

Betlejemskie Światełko Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. - Niech to światełko, które wyruszyło z Betlejem do różnych zakątków świata, rozpali serca płońszczan przede wszystkim w sferze duchowej - mówił do zebranych ks. Adam Warda z parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku.

Na tegoroczną wigilię przybyli emeryci, samotni, bezdomni oraz rodzice z dziećmi. Do modlitwy oraz do wspólnego kolędowania zapraszał zebranych m.in. ks. Edmund Makowski. – Spotkałem ostatnio mężczyznę, który zbierał na wózku kawałki drzewa na opał. Zapytałem go, czy był na obiedzie fundowanym podczas zimowego okresu. Powiedział, że się wstydzi. Wziąłem go pod rękę i razem poszliśmy do miejsca, gdzie wydawane były posiłki. Oczywiście ważny przed świętami jest czas na modlitwę i spowiedź, ale bardzo się cieszę, że jest możliwość właśnie takiego spotkania. Wspólnej wigilii, gdzie możemy zjeść razem posiłek i porozmawiać – powiedział kapłan.

Jak co roku płońscy harcerze przekazali miejskim władzom symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju (foto: DT)

W tym roku świąteczne potrawy podawali mieszkańcom Płońska burmistrz Andrzej Pietrasik, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UM Grażyna Pietrzak oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Zembrzuska. W jadłospisie nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych, a czas przy wspólnym posiłku umilali wokalnie uczniowie Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka”. (RED)