Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1548 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Po raz pierwszy w historii na sochocińskim rynku odbyło się wigilijne spotkanie mieszkańców gminy połączone z jarmarkiem świątecznym. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. 

Szerokie grono mieszkańców uczestniczyło w przedświątecznym spotkaniu. - To wspaniała chwila gdy możemy spotkać się razem w jednym miejscu i złożyć sobie najlepsze życzenia na najbliższe miesiące, a zarazem na spokojnie porozmawiać o wielu sprawach naszej gminy – powiedział Andrzej Romatowski, wójt gminy Sochocin.

W niedzielne popołudnie rodziny z dziećmi mogły „złożyć” zamówienia na świąteczne prezenty u św. Mikołaja, a zarazem sfotografować się z nim i elfami. Dla maluchów zorganizowano też kącik, gdzie mogły same stworzyć ozdoby choinkowe.

Chętni podczas jarmarku mogli zakupić regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby. Wszystkie stworzone przez lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z gminy Sochocin.

Nie zabrakło oczywiście wigilijnych potraw. Serwowano czerwony barszczyk z uszkami oraz kapustę z grzybami. (RED)