Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji

Wkra Sochocin podejmowała w niedzielę nowomiejską Sonę. Jak na mecz derbowy przystało, dużo było w nim walki, ale gole strzelali tylko goście.

Cele obydwu naszych drużyn w rundzie rewanżowej są zgoła odmienne. Piłkarze z Nowego Miasta walczą o okręgową czołówkę, natomiast Wkra celuje w utrzymanie. Po domowym meczu sochocinianie nie poprawili swojej sytuacji w tabeli LO. W lepszych nastrojach mogą być zawodnicy Sony, którzy wczoraj pokonali powiatowych sąsiadów 2:0.

W pierwszej połowie niewątpliwie stroną przeważającą byli przyjezdni. Po ich strzałach piłka dwukrotnie obijała słupek. Chciałoby się powiedzieć do trzech razy sztuka. Wreszcie celnie obok bezradnego w tej sytuacji Aniserowicza uderzył Młudzikowski, który kilkanaście minut wcześniej został brutalnie sfaulowany.

Drugie 45. minut to już przewaga gospodarzy. Cóż z tego skoro to Sona zadała kolejny cios. Kapitalne trafienie zza pola karnego, w samo okienko bramki miejscowych zapisał na swoim koncie Bartosz Kaczor. Wkra nie dała rady złapać kontaktu bramkowego i przegrała ten mecz 0:2. - Ostatnio nie mamy szczęścia do zdobywania goli – skwitował po spotkaniu Mateusz Ordak, napastnik Sochocina.

Ten strzał Łukasza Młudzikowskiego dał Sonie prowadzenie 1:0 (foto: DT)

Po ostatnich marcowych grach Sona jest czwarta w tabeli z 32. punktami. Traci punkt do trzeciej Wkry Bieżuń i cztery do drugiej Nadnarwianki Pułtusk. Z dorobkiem 42. oczek prowadzi Korona Ostrołęka. Wkra jest na przedostatnim miejscu z dziewięcioma punktami. Jednak do Wieczfni Kościelnej i Strzegowa traci niewiele.

W następnej serii meczów Sona 1 kwietnia (godz. 14:30) podejmie wspomniane Strzegowo, a Wkra zagra też pierwszego, tyle że na wyjeździe z Makowianką Maków Maz. Powodzenia chłopaki!

Dawid Turowiecki

Skład Sony: Wieczorkowski - Piekarzewski, Wojeński, Falęcki (Małecki), Kraszewski, Cytloch (Kowalczyk), Kaczor, Sokołowski (Bralski), Caliński (Urzykowski), Młudzikowski, Chyczewski

Skład Wkry: Aniserowicz - Jakubiak, Dziegelewski, Lewandowski, Kopeć, Nawrocki, Pałka, Koniec, Karpinski, Ordak (Jadczak), Burakowski (Szabrański).