piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

983 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Piłkarze A Klasy wracają na ligowe boiska. PAF rundę wiosenną zainaugurował wyjazdowym meczem w Karolinowie. Jak na powiatowe derby przystało nikt nie odpuszczał. Nie brakowało emocji, okraszonych pięcioma golami. Nie obeszło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziów.

Drużyna Płońskiej Akademii Futbolu cel na rundę rewanżową ma jeden – awans do okręgówki. Jednak o tym samym myślą w Sypniewie i Jednorożcu, więc potknięcie w którymś z meczów z teoretycznie niżej notowanymi rywalami może być bolesne w skutkach. Niewiele brakowało, aby ten scenariusz spełnił się już na otwarcie wiosennych rozgrywek.

PAF znalazł się w ogromnych opałach, ale po kolei. Pierwsi do siatki trafiają gospodarze, a konkretnie Krawczyk. Na 1:1 wyrównuje z karnego Makowski, który wrócił do Płońska i ma być wzmocnieniem drużyny w walce o szczyt tabeli. Do przerwy mieliśmy remis.

W drugiej połowie znów miejscowi wychodzą na prowadzenie. Tym razem Motaka, nowego bramkarza PAF, pokonuje Ambroziak. Rezultat 2:1 utrzymuje się do 85. minuty. Kibice z Płońska pełni obaw o końcowy wynik. Wierzchowskiego zmienia Dymowski. Roszada w składzie trenera Kobylińskiego okazuje się trafiona. Popularny ,,Dymek” strzela na 2:2. Wszystko wskazuje na to, że zespoły podzielą się punktami. Czas płynie nieubłaganie, ale wyrównujące trafienie dodaje skrzydeł gościom. W 90. minucie zamieszanie w polu karnym Korony wykorzystuje Rutkowski. PAF wraca z dalekiej podróży i przywozi do Płońska trzy oczka.

Taki to był mecz. Gra faul była na porządku dziennym. Wycięty równo z trawą Maciek Bielski (foto: Dawid Turowiecki)

Trener Kamil Kobyliński przyznaje, że od początku drugiej połowy jego zespół stanął. - Chyba myśleliśmy, że mecz wygra się sam. Na szczęście przy stanie 1:2 nie spuściliśmy głów jak to często bywało – mówi nam szkoleniowiec seniorskiej drużyny PAF. - Bramka Dymowskiego pozwoliła nam uwierzyć, że to spotkanie można jeszcze wygrać. I wygraliśmy. Chcę podziękować chłopakom za walkę do ostatniego gwizdka arbitra, bo dzięki zaangażowaniu zwyciężyliśmy w bardzo ważnym meczu. Gonimy dalej! - dodaje z entuzjazmem Kobyliński.

W zgoła odmiennym nastroju jest Cezary Kwiatkowski, trener ekipy z gminy Załuski. - Brak słów na niektóre decyzje sędziego. Według mnie bramka na 3:2 dla PAF nie powinna być uznana – twierdzi Kwiatkowski. - Leży dwóch zawodników, jeden stracił przytomność,boczny podnosi chorągiewkę, nie wiem, czy sygnalizuje spalonego czy faul. Pada bramka – opisuje sytuację ze swojej perspektywy. - Podbiegają do bocznego zawodnicy PAF, a ten wskazuje na środek boiska po konsultacji z głównym. To jakiś cyrk, ale ja jestem dumny ze swoich chłopaków, bo to skromna drużyna, ale charakterna – kończy Cezary Kwiatkowski.

Najgroźniejsi przeciwnicy PAF (32 pkt.) w walce o awans również wygrali swoje mecze. Orzeł Sypniewo (35 pkt.) pokonał 3:0 Konopiankę, a Mazowsze Jednorożec (32 pkt.) w takim samym stosunku ograło Wąsewo. W następnej kolejce podejmujemy Jutrzenkę Unieck. Każdy inny wynik niż pewna wygrana naszego zespołu potraktujemy w kategoriach żartu na Prima aprilis. A tak serio, to powtarzając za trenerem, gonimy dalej!

Dawid Turowiecki

Skład PAF Płońsk: Motak – Gocajna (Kornatowski), Kozielski, Makowski, Więcław, Skolimowski, Kuciński, Jarosławski (Wiśniewski), Wierzchowski (Dymowski), Bielski (Pierzynowski), Rutkowski.

Skład Korony Karolinowo: Russek – Komorowski, Gałecki, Ambroziak, Kamiński, Kłodowski, Szcześniak (Szwejkowski), Błaszczak (Skwarski), Pilśnik, Nowak, Krawczyk.