Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Foto/Video

(...) Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce ptaka szczęśliwego (...) - przepełnione takimi właśnie treściami patriotycznymi i niepodległościowymi były utwory, które prezentowano podczas I Powiatowego Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Płońsku.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VII podstawówek oraz gimnazjów. W ubiegłych latach miał on zasięg miejski, tym razem po raz pierwszy organizatorzy wyszli ze swoją propozycją do placówek z terenu powiatu płońskiego. W sumie w przeglądzie wzięło udział 88 uczestników, w tym 20 solistów i 10 zespołów. 

W środę Szkoła Podstawowa nr 4 w Płońsku obchodziła dzień swojego patrona, papieża Jana Pawła II. 15 października 2003 roku był dniem, kiedy szczególną więzią połączono społeczność szkolną z wielkim Polakiem.

Wtedy to patronem ówczesnego Gimnazjum nr 1 został właśnie Ojciec Święty. 1 września tego roku placówka przy ul. ks. Jaworskiego ponownie stała się podstawówką. - Zmieniła się nazwa szkoły, ale patron, Papież Jan Paweł II, nie zmienił się. Pozostał z nami najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca oraz wielki przyjaciel dzieci i młodzieży – mówiła Marzena Jóźwiak, dyrektorka ,,czwórki”, podczas uroczystości w kościele pw. św. M. Kolbego w Płońsku.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej tym razem gościł wraz z nauczycielami w płońskim Zespole Szkół nr 1. Na plus zmieniła się więc konwencja spotkania, które z sali weselnej przeniesiono do szkolnych murów. W ,,staszicowej" auli powiatowe władze podsumowały miniony rok szkolny, dziękowały za wychowawczy trud, życzyły satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wręczyły nagrody starosty.

Jeśli już o staroście mowa, to ten nie omieszkał przypomnieć zebranym gościom, że organ prowadzący przywiązuje bardzo dużą uwagę do tego, by jakość kształcenia w szkołach była jak najwyższa (w roku szkolnym 2016/2017 w powiatowych placówkach oświatowych było prawie 400 nauczycieli). - Wskaźniki i dane statystyczne pokazują, że nasze szkoły mają się całkiem dobrze, ale nie zaspokaja to naszych ambicji, trzeba wciąż dążyć do ideału - podkreślał w poniedziałek Andrzej Stolpa.