PŁOŃSK W SIECI NEWS
Długi weekend na powiatowych drogach : Od środy do niedzieli, do północy, na drogach powiatu płońskiego doszło do 18 kolizji. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie za to 6 nietrzeźwych kierowców. - Miniony długi czerwcowy weekend można ocenić jako bezpieczny, choć nadal wysoka jest liczba nietrzeźwych kierowców - mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy KPP w Płońsku. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Foto/Video

Już po raz czwarty chłopcy ze szkół podstawowych wzięli udział w piłkarskim turnieju poświęconym pamięci Andrzeja Bujakowskiego, tragicznie zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2, piłkarza Tęczy, trenera, pasjonata sportu.

Dobrym zwyczajem stało się już organizowanie przez społeczność szkolną ,,dwójki” wydarzenia, które ma przypominać adeptom futbolu z terenu naszego miasta, jak i całego powiatu postać śp. Andrzeja Bujakowskiego.

Podczas sobotniego Powitania Lata w Baboszewie odbyły się czwarte już wybory Miss Powiatu Płońskiego. Na scenie w różnych kreacjach zaprezentowało się siedem dziewcząt, a po koronę najpiękniejszej sięgnęła mieszkanka Kamienicy w gminie Załuski.

Olga Wiśniewska (nr 5) ma 19 lat i jest uczennicą Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Zdaniem jury, to jej należał się w tym roku tytuł Miss Powiatu Płońskiego. Olga otrzymała nagrodę w wysokości 1200 zł. Wicemiss została 18-letnia Agata Włodkowska (nr 6), reprezentująca Smardzewo w gminie Sochocin, na co dzień również uczennica ,,jedynki". Za drugie miejsce przewidziano nagrodę w kwocie 700 zł.

Płońszczanie przez mecze grupowe przeszli bez porażki. Przegrali dopiero w półfinale z kadrą C-OOZPN, ale powetowali sobie zaraz tę stratę wygraną w małym finale z rówieśnikami z Francji.

Już po raz trzeci na boiskach Hotelu BoniFacio spotkali się piłkarze z rocznika 2004/2005. W turnieju, poza PAF-em, wystąpili zawodnicy Polonii Warszawa, Wisły Płock, Znicza Pruszków, Delty Warszawa, kadry Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, jak i goście z zaprzyjaźnionych z Płońskiem Solecznik i Crépy-en-Valois.